Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 lipca 2020, 12:15

autor: Smoczy

Użytkownicy donoszą - smartfony Samsung Galaxy zalane reklamami

Coraz więcej użytkowników smartfonów Samsung Galaxy skarży się na dużą liczbę reklam. Pojawiają się one w wielu domyślnie zainstalowanych aplikacjach.

Użytkownicy donoszą - smartfony Samsung Galaxy zalane reklamami - ilustracja #1
Użytkowników denerwują reklamy pojawiające się w smartfonach Samsunga (fot. Todd Haselton)

Na Twitterze pojawił się wpis Todda Haseltona - redaktora technologicznego CNBC. Możemy dowiedzieć się z niego, że jego Samsung Galaxy Z Flip zaczął wyświetlać reklamy w aplikacji służącej do wykonywania połączeń. Okazuje się, że nie dotyczy to wyłącznie tego modelu.

Zgodnie z doniesieniami użytkowników reddita, reklamy pojawiają się również na kilku innych modelach smartfonów Samsunga. Wspomniane zostały takie urządzenia jak S20 Ultra, S20+, S10+ czy Note 9. Co ciekawe, niektórzy twierdzą, że nie spotkali się jeszcze z omawianym problemem. Nie wiemy, w jaki sposób dobierane są osoby, którym zostają wyświetlone reklamy, jednak warto zaznaczyć, że zgłaszają to również użytkownicy spoza USA.

Reklamy mogą pojawić się praktycznie wszędzie. Wspomniany wcześniej dialer, Samsung Music, Samsung Health czy Samsung Pay. Okienka z reklamami stworzone są w taki sposób, że wyglądają jak element apki, z której korzystamy. Nie wyróżniają się tak jak typowe reklamy na smartfonach.

Reklam nie da się wyłączyć

Jak informuje portal Android Police, nie można wyłączyć wszystkich reklam. W grę wchodzi jedynie próba ograniczenia ich liczby. Jednym ze sposobów jest wyłączenie usługi Samsung Push Services - dzięki temu pozbędziemy się tych reklam, które pojawiają się w formie powiadomienia push. Wadą tego rozwiązania jest fakt, że nie będziemy otrzymywać żadnych powiadomień tego typu pochodzących z aplikacji Samsunga. Możemy również wyłączyć personalizację reklam, jednak sprawi to po prostu, że nie będą one tak dokładne jak były.

Taka praktyka znana jest w wypadku tańszych smartfonów, jednak produkty Samsunga w większości do takich nie należą. Użytkownicy oburzeni są faktem, że na urządzeniu, za które płacą prawie 5 tysięcy złotych pojawiają się reklamy od producenta. Pytanie, czy twórcy serii Galaxy, widząc reakcję internautów, w jakiś sposób zareagują. Pozostaje nam jedynie czekać.