Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 września 2020, 17:05

autor: Entelarmer

Użykownicy eBay kupują GeForce RTX 3080 i sprzedają drożej

Jutro zadebiutuje GeForce RTX 3080, czyli pierwszy model kart graficznych z nowej linii firmy Nvidia. Produkt zdążył już trafić na serwis eBay dzięki zamówieniom przedpremierowym, ale sprzedawcy liczbą sobie za niego o wiele więcej niż producent.

Użykownicy eBay kupują GeForce RTX 3080 i sprzedają drożej - ilustracja #1
Specjaliści od „biznesu” kontratakują przy okazji premiery nowej karty Nvidii.

Jak świat światem, nigdy nie brakowało ludzi mających genialny pomysł na zdobycie bogactwa – zwykle poprzez zabranie bogactw innym w wątpliwy moralnie sposób. Jeśli ktoś potrzebował kolejnego dowodu na prawdziwość tej tezy, dostarczył ich najnowszy produkt firmy Nvidia. Mowa o karcie grafiki GeForce RTX 3080 Founders Edition, która zadebiutuje jutro, ale jest już dostępna w przedsprzedaży w cenie 699 dolarów (około 2624 złote bez podatku VAT). Tymczasem na portalu eBay można już znaleźć okazyjne oferty sprzedawców, którzy życzą sobie za ten model około 1200 dolarów, a więc ponad 4,5 tys. zł. Dla porównania: sugerowaną polską cenę GeForce RTX 3080 Founders Edition ustalono na 3279 zł.

Użykownicy eBay kupują GeForce RTX 3080 i sprzedają drożej - ilustracja #2
Źródło: eBay.

Sam proceder raczej nikogo nie dziwi – w końcu „kupuj taniej, sprzedawaj z zyskiem” to bodajże najstarsza zasada handlu. Inna sprawa, że całkiem spore grono nabywców nowej karty życzy sobie za nią blisko dwukrotnie więcej niż producent. Zapewne nie jest to bez związku z pierwszymi recenzjami, które zaczęły pojawiać się w sieci po zniesieniu embarga przez Nvidię i wystawiają GeForce RTX 3080 bardzo pozytywne świadectwo.