Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 stycznia 2022, 16:15

autor: Dawid "Dawid Wanat" Wanat

Trwają testy płatnych subskrypcji na TikToku. Wkrótce debiut nowej funkcji

Trwają testy płatnych subskrypcji na TikToku. Nowa funkcja ma wspomóc twórców w zarabianiu na swoich treściach publikowanych na platformie.

TikTok potwierdził w czwartek, że testuje wsparcie płatnych subskrypcji, torując tym samym drogę dla twórców na platformie do pobierania opłat za publikowane treści. Wieść w pierwszej kolejności pojawiła się na portalu The Information. Nie są znane żadne szczegóły na temat tego, kiedy funkcja ujrzy światło dnia, ilu twórców aktualnie ją testuje ani jak będzie wyglądać sam system płatności.

Jeśli subskrypcje ostatecznie zostaną wprowadzone, będzie to kolejny ruch TikToka, który ma wspomóc autorów zawartości w zarabianiu na własnych treściach. Firma w grudniu w podobny sposób (po testach na mniejszej grupie) wprowadziła rozwinięcie funkcji napiwków.

Nie jest do końca pewne, w jaki sposób tego typu płatności zostaną dodane na platformę. Główną przewagą tej platformy nad konkurencją jest jej niesamowicie sprawnie działający algorytm określający, jakie treści najlepiej trafią do danych użytkowników. Wprowadzenie nowej funkcji sprawi, że materiały wyłącznie dla subskrybentów nie będą wyświetlane osobom nieuiszczającym płatności na TikToku – co może przestać napędzać algorytm, dzięki któremu serwis jest tak popularny i wciągający.

Jesteście ciekawi, jak działa TikTok? Dlaczego jest tak angażujący? Mokosh wszystko Wam wyjaśni:

Czemu TikTok tak wciąga? Tak działa chińska aplikacja

Platforma, opierająca się na udostępnianiu krótkich materiałów wideo, za wszelką cenę chce poszerzać swój zasięg w Internecie. Posłuży do tego na przykład TikTok Live Studio, które miało być konkurencją dla serwisów streamingowych takich jak Twitch, Facebook Gaming czy YouTube Gaming.

Trwają testy płatnych subskrypcji na TikToku. Wkrótce debiut nowej funkcji - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.