Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 września 2021, 11:03

autor: mokosh

Starlink w Polsce - kosmiczny Internet Elona Muska jest już dostępny

Internet satelitarny Elona Muska jest już dostępny w Polsce. Oferuje szybkie łącze, jednak póki co dostęp do niego jest ograniczony.

Do niedawna w kontekście Starlinka pozostawało nam jedynie oglądanie satelitów orbitujących nad naszymi głowami. Internet satelitarny Elona Muska w końcu trafił jednak do Polski, aczkolwiek dostęp do niego jest ciągle ograniczony. Jakiej prędkości możemy spodziewać się po Starlinku w naszym kraju? Jak zostało to napisane w oficjalnym komunikacie, który drogą mailową otrzymały zainteresowane usługą osoby, mowa o przedziale 50-150 Mb/s, choć z czasem możemy się spodziewać poprawy w tym zakresie.

Starlink w Polsce - kosmiczny internet Elona Muska jest już dostępny - ilustracja #1
Oficjalna wiadomość Starlinka o dostępności usługi w Polsce

Jeśli zaś chodzi o cenę usługi, jest ona – jak na kosmiczny internet przystało – nieziemska. Za sam sprzęt potrzebny do odbioru internetu zapłacimy 2269 złotych. Abonament to 449 zł miesięcznie, a dostawa odbiornika wiąże się z kosztem rzędu 276 złotych. Zamówienia można składać tutaj, jednak nie będą one realizowane od razu. Jak czytamy w komunikacie: „Starlink planuje objęcie zasięgiem Twojej okolicy w drugim półroczu 2021 r. Otrzymasz powiadomienie, gdy Twój Starlink będzie gotowy do wysyłki”. Dla osób, które chcą sobie zaklepać miejsce w kolejce po kosmiczny internet, idealna będzie opcja złożenia depozytu, który gwarantuje natychmiastowe zrealizowanie zamówienia wtedy, kiedy będzie to już możliwe.

Starlink w Polsce - kosmiczny internet Elona Muska jest już dostępny - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.