Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 lutego 2021, 18:53

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Sony wyprodukowało więcej PS5 niż Microsoft XSX/S

Zdaniem analityka branżowego Daniela Ahmada Sony ma nieznaczną przewagę nad Microsoftem w ilości rozesłanych do sklepów konsol dziewiątej generacji.

Wczoraj Sony ujawniło najnowszy raport finansowy, z którego wynika, że do 31 grudnia 2020 roku do sklepów rozesłano 4,5 miliona konsol PlayStation 5. Jest to pierwszy oficjalny rezultat sprzedażowy od czasu debiutu platformy dziewiątej generacji w listopadzie poprzedniego roku. Nadal nie jest znana ilość sprzętu wysłanego przez największego konkurenta Sony w tym segmencie, czyli firmę Microsoft. Jedyną podaną publicznie wiadomością jest wypowiedź Phila Spencera, szefa marki Xbox, że ich konsole zaliczyły najlepszy debiut w historii.

Na Twitterze analityk branżowy Daniel Ahmad, zajmujący się na co dzień rynkiem azjatyckim, sugeruje, że liczba konsol Xbox Series X/S, jakie dotarły do sklepów, jest mniejsza od tej podanej przez Sony. Ahmad odpowiedział na tweet dziennikarza portalu IGN Ryana McCaffreya, że w porównaniu do PS5 wysłano nieco ponad milion Xboksów mniej.

Jeżeli te dane są prawdziwe, to z pewnością potwierdzają się słowa Spencera o najlepszej premierze w historii marki. I tak jak rezultat Sony, ten wynik również jest imponujący, ze względu na to, że amerykańska firma także zmaga się z problemami z zaspokojeniem popytu na jej sprzęt, które mogą potrwać przynajmniej do czerwca tego roku.

Sony wyprodukowało więcej PS5 niż Microsoft XSX/S - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.