Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 października 2010, 10:30

autor: Taven

Sony przestaje sprzedawać zestawy deweloperskie do PSP

Wygląda na to, że w krążących przez ostatnie miesiące w branży plotkach o przygotowywaniu przez Sony następcy swojej przenośnej konsoli może być ziarno prawdy. Kolejnego (pośredniego) dowodu na poparcie tej tezy dostarcza serwis PSPGweber i publikowana przezeń notka rozsyłana przez japońską firmę do producentów gier, która może potwierdzać, że PSP 2 rzeczywiście zbliża się coraz większymi krokami.

Wygląda na to, że w krążących przez ostatnie miesiące w branży plotkach o rychłym końcu żywota PlayStation Portable i przygotowywaniu przez Sony następcy swojej przenośnej konsoli może być ziarno prawdy. Kolejnego (pośredniego) dowodu na poparcie tej tezy dostarcza serwis PSPGweber i publikowana przezeń notka rozsyłana przez japońską firmę do producentów gier.

O co dokładnie chodzi? Sony informuje bowiem, że tak zwane zestawy deweloperskie (dev kity), przeznaczone do pracy nad grami na PlayStation Portable przestaną być sprzedawane począwszy od 15 listopada bieżącego roku. „SCEE nie będzie dłużej sprzedawać zestawów deweloperskich (dtp-t200a) i narzędzi do testów (dtp-h2500a) do PSP po 15 listopada 2010 roku. Prosimy zamawiać z wyprzedzeniem te jednostki deweloperskie, jeżeli istnieje taka potrzeba. Poinformujemy, kiedy nowy model dev kita stanie się dostępny. ” – mówi treść wiadomości rozsyłanej przez japońskiego giganta.

 

Sony przestaje sprzedawać zestawy deweloperskie do PSP - ilustracja #1

 

Serwis videogaming247 postanowił zasięgnąć wyjaśnień u samego źródła i skontaktował się z Sony. Redaktorzy witryny dowiedzieli się, że zaprzestanie sprzedaży zestawów deweloperskich spowodowane jest wygasającą ważnością ich certyfikatów.

Cała sprawa z pewnością podsyci już bardzo liczne plotki o powstawaniu PlayStation Portable 2. We wrześniu informowaliśmy, że Sean Himmerick z NetherRealm Studios pochwalił się w wywiadzie, jakoby od jakiegoś czasu on i jego koledzy mieli dostęp do najnowszej konsoli przenośnej Sony i obecnie testowali jej wydajność. Czy przesądza to jednoznacznie, że rzeczywiście w związku ze zbliżającą się marcową premierą Nintendo 3DS firma szykuje stosowny odwet? Zarówno wtedy, jak i teraz jej przedstawiciele niestety nie mają nic do powiedzenia na temat PSP 2 i jeżeli ktoś czeka na konkretne informacje powinien uzbroić się w cierpliwość – do momentu oficjalnego ujawnienia nowego sprzętu wszystkie te rewelacje pozostają w sferze spekulacji.