Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 maja 2019, 12:36

Sony prezentuje szybkość wczytywania na PS5 względem PS4 Pro

Sony pochwaliło się możliwościami konsoli PlayStation 5. Na prezentacji dla inwestorów porównano szybkość wczytywania gry Spider-Man na PS4 Pro i na jej następcy. Wyniki są imponujące.

Sony ma szansę zdominować kolejną generację. - Sony prezentuje szybkość wczytywania na PS5 względem PS4 Pro - wiadomość - 2019-05-21
Sony ma szansę zdominować kolejną generację.

Premiera konsol nowej generacji zbliża się wielkimi krokami, w związku z czym regularnie poznajemy szczegóły na temat specyfikacji next-genów. Sony od jakiegoś czasu wyraźnie zaznacza, że jedną z najważniejszych cech PlayStation 5 będzie ultraszybki dysk SSD. To rozwiązanie ma sprawić, że kilkunastosekundowe ekrany ładowania znane z PlayStation 4 odejdą w niepamięć.

Do tej pory były to jednak tylko słowa. Aż do konferencji dla inwestorów, która odbyła się kilkanaście godzin temu. Pokazano na niej różnicę pomiędzy czasem wczytywania gry na PS4 Pro i PS5. Za materiał testowy posłużył Spider-Man. Uzyskane wyniki to 8 sekund w przypadku PlayStation 4 Pro i niecała sekunda na konsoli nowej generacji. Materiał z konferencji został udostępniony na Twitterze przez Takashiego Mochizukiego, dziennikarza The Wall Streat Journal.

To jednak nie wszystko, bowiem przy okazji konferencji dla inwestorów Sony udostępniło brief dotyczący przyszłych działań firmy. Dzięki temu rozwiano wszelkie wątpliwości co do informacji, które zostały potwierdzone, i tych, w których Sony wciąż nie zajęło oficjalnego stanowiska.

Sony prezentuje szybkość wczytywania na PS5 względem PS4 Pro - ilustracja #2

Twórcy podkreślają także dużą rolę streamingu i również wokół niego chcą budować swoją markę. W planach jest rozwijanie PlayStation Now oraz PS4 Remote Play. Producenci deklarują, że chcą dać graczom jak najszersze spektrum możliwości.

Sony prezentuje szybkość wczytywania na PS5 względem PS4 Pro - ilustracja #3
  1. Oficjalna strona internetowa Sony PlayStation