Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 lipca 2020, 10:31

autor: Frozen

Sony poinformuje o przedsprzedaży PS5 z wyprzedzeniem

Przedstawiciel firmy Sony zapewnia, że pre-ordery konsoli PlayStation 5 nie zostaną uruchomione bez wcześniejszej zapowiedzi. Japońskiemu koncernowi zależy, aby każdy chętny miał równe szanse na zamówienie sprzętu przed premierą.

Sony poinformuje o przedsprzedaży PS5 z wyprzedzeniem - ilustracja #1
O starcie przedsprzedaży PS5 dowiemy się z wyprzedzeniem.

Geoff Keighley, podczas prezentacji pada DualSense, odbył rozmowę z Erikiem Lempelem, odpowiedzialnym za globalny marketing w Sony Interactive Entertainment. Dziennikarz zapytał przedstawiciela marki PlayStation m.in. o krążące w internecie plotki na temat startu pre-orderów konsoli PS5. Ponieważ na wielu stronach zaczęły tajemniczo pojawiać się i znikać oferty przedsprzedaży urządzenia (np. na Amazonie i w polskim sklepie x-kom), gracze zaczęli spekulować, że pre-ordery PlayStation 5 pojawią się w internecie nagle i bez żadnej zapowiedzi. Lempel obalił tę teorię, zapewniając, że Sony poinformuje graczy o rozpoczęciu przedsprzedaży konsoli z należytym wyprzedzeniem.

Nie stanie się to nagle. W odpowiednim momencie poinformujemy was o dacie rozpoczęcia przedsprzedaży PlayStation 5.

Przypominamy, że konsola PlayStation 5 zadebiutuje na rynku pod koniec tego roku. Sprzęt dostępny będzie w dwóch wariantach: normalnym oraz Digital Edition (pozbawionym napędu Blu-ray). Cena urządzenia nie jest jeszcze znana.