Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 marca 2019, 12:15

autor: ElMundo

Samsung Galaxy S10 - smartfon z najlepszym ekranem?

Serwis DisplayMate, porównujący jakość wyświetlaczy w różnorodnych urządzeniach elektronicznych, laptopach oraz sprzętach mobilnych, zaprezentował właśnie najnowsze zestawienie ekranów dotyczące smartfonów. Tym razem na warsztat wzięto także najnowszy flagowy model Samsunga – Galaxy S10.

Samsung Galaxy S10 - smartfon z najlepszym ekranem? - ilustracja #1

Jakość ekranu to jeden z kluczowych elementów smartfona, co raczej nie powinno dziwić. Tym bardziej interesujące są więc różnego rodzaju porównania oraz testy wyświetlaczy, zwłaszcza dotyczące topowych urządzeń. O takie zestawienie pokusił się serwis DisplayMate, który zajmuje się oceną ekranów w różnorodnych sprzętach elektronicznych. Portal wziął na tapetę smartfony, a wyniki raczej nie są zbyt zaskakujące.

Pierwsze miejsce w rankingu zdobył najnowszy flagowiec Samsunga, czyli model Galaxy S10. Zastosowano w nim ekran o przekątnej 6,1 cala wykonany w technologii AMOLED i wykorzystujący rozwiązanie o nazwie Infinity-O, w ramach którego notcha, czyli wcięcie w ekranie, zastąpiła dziurka, w której umieszczono frontowy aparat.

Wyświetlacz o proporacjach 19:9 oraz wysokiej rozdzielczości 3040x1440 pikseli zwrócił uwagę testerów w kilku aspektach. Jednym z nich jest bardzo wysoka jasność, która wynosi nawet 1215 nitów, a więc kilkukrotnie więcej od standardowych ekranów montowanych w urządzeniach mobilnych. Doceniono także spore możliwości w zakresie reprodukcji kolorów, zagęszczenia pikseli na cal oraz kontrastu. Tym samym Galaxy S10 otrzymał notę A+, wyprzedzając w rankingu dotychczasowego lidera, a więc zeszłorocznego flagowca Apple – iPhone XS Max.