Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 marca 2019, 11:20

autor: AlexB

Samsung Galaxy S10 ma problemy z szybkim rozładowywaniem baterii

Posiadacze smartfonów z rodziny Samsung Galaxy S10 zwracają uwagę na poważny błąd – bateria w nich bardzo szybko się wyczerpuje. Winowajcą jest opcja Tap to Wake, która włącza urządzenie, gdy na przykład znajduje się ono w kieszeni.

Smartfony Samsung Galaxy S10 znajdują się na rynku już od niemal dwóch tygodni. Choć generalnie zebrały one pozytywne oceny w mediach branżowych, nie są całkowicie wolne od błędów. Ich użytkownicy, głównie z USA, donoszą (między innymi na Reddicie), że baterie w ich nowych urządzeniach - zwłaszcza w modelach S10 i S10+ - nie są w stanie wytrzymać na pojedynczym pełnym ładowaniu nawet jednego dnia. Wszystkiemu winna jest opcja Tap to wake, która nie działa do końca tak jak powinna.

Samsungi Galaxy S10 mają swoje problemy. - Samsung Galaxy S10 ma problemy z szybkim rozładowywaniem baterii - wiadomość - 2019-03-20
Samsungi Galaxy S10 mają swoje problemy.

Jak sama nazwa wskazuje, Tap to wake pozwala wybudzić urządzenia jednym dotknięciem ekranu. Problem polega jednak na tym, iż wyświetlacze w Samsungach Galaxy S10 są tak wrażliwe, że opcja ta aktywuje się, nawet jeśli smartfon po prostu znajduje się w kieszeni. W modelach S10 i S10+ uruchamia to czytnik linii papilarnych, który w przypadku błędnego odczytu uruchamia wibracje urządzenia, co z kolei pochłania dość sporo energii. Czasem konsekwencją problemu z opcją Tap to wake jest również samoczynne włączanie się aparatu, który dodatkowo myśli, że pracuje w warunkach słabego oświetlenia, co załącza specjalne funkcje i jeszcze bardziej wysysa baterię.

Czytnik linii papilarnych, w połączeniu z niepoprawnie działającą opcją Tap to wake, może być przyczyną sporych problemów. - Samsung Galaxy S10 ma problemy z szybkim rozładowywaniem baterii - wiadomość - 2019-03-20
Czytnik linii papilarnych, w połączeniu z niepoprawnie działającą opcją Tap to wake, może być przyczyną sporych problemów.

Samsung jest świadomy problemu. Nie wiadomo jak bardzo jest on poważny i czy da się go wyeliminować prostą aktualizacją systemu. Na razie koreański koncern sugeruje wyłączenie w ustawieniach telefonów opcji Tap to wake oraz Always-On Display. Jak jednak zgodnie przyznają media branżowe, nie jest to rozwiązanie, które przystoi telefonowi za kilka tysięcy złotych. Tak czy inaczej, sprawa jest rozwojowa i ciekawe, jak Samsung sobie z nią poradzi.

  1. Samsung – strona oficjalna