Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 grudnia 2020, 09:51

autor: Aquma

Są cichsze i głośniejsze PS5; konsole mają różne wentylatory

Redaktorzy francuskiego serwisu Les Numeriques rozłożyli na czynniki pierwsze kilka konsol PlayStation 5. Dzięki temu odkryli, że niektóre modele PS5 są wyposażone w inny – nieco głośniejszy – wentylator.

Francuski serwis Les Numeriques donosi, że nie wszystkie konsole PlayStation 5 posiadają dokładnie takie samo chłodzenie (via TweakTown). Redaktorzy odkryli, że w modelach są montowane dwa typy wentylatorów, które różnią się projektem oraz – niestety – poziomem generowanego hałasu. Model typu A jest cichszy (39 dBA), zaś wariant B odrobinę głośniejszy (43 dBA, więc różnica nie jest wielka).

Są cichsze i głośniejsze PS5; konsole mają różne wentylatory - ilustracja #1
Wentylatory PS5. A – cichy (silencieux); B – mniej cichy (moins silencieux). Źródło: Les Numeriques.

Niewykluczone, że w dostępnych na rynku modelach PS5 zastosowano jeszcze inne warianty wentylatorów. Warto pamiętać, że w urządzeniu, które zostało otwarte w oficjalnym materiale Sony, ten element systemu chłodzenia wyglądał jeszcze inaczej – poniżej zdjęcie dla przypomnienia.

Są cichsze i głośniejsze PS5; konsole mają różne wentylatory - ilustracja #2
Wentylator w konsoli otwartej przez

Przypominamy, że konsola PS5 oficjalnie trafiła na polski rynek 19 listopada. Niestety, w praktyce urządzenie bardzo trudno kupić.

  1. PlayStation 5 – strona oficjalna
  2. Recenzja PS5 - obietnica lepszego jutra
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach