Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 stycznia 2020, 12:56

autor: Froozyy

S-Pod to fotel na kółkach od Segwaya

Podczas tegorocznych targów sprzętowych CES 2020 firma Segway zaprezentuje światu nowy pojazd elektryczny - S-Pod. To dwukołowy wehikuł, który ma być lepszą wersją klasycznego Segwaya używanego m.in. przez ochroniarzy.

Oto jak prezentuje się S-Pod. - S-Pod to fotel na kółkach od Segwaya - wiadomość - 2020-01-05
Oto jak prezentuje się S-Pod.

7 stycznia rozpoczną się targi sprzętowe CES 2020, podczas których firma Segway zaprezentuje światu S-Pod, czyli nowy dwukołowy wehikuł. Pojazd ten przypominający elektryczny wózek inwalidzki przeznaczony będzie dla każdego, nawet w pełni zdrowego użytkownika. Przy jego projektowaniu twórcom przyświecała myśl stworzenia lepszej wersji klasycznego Segwaya (czyli dwukołowego pojazdu elektrycznego, który używany jest m.in. przez ochroniarzy lotnisk i centrów handlowych), niepowodującej bólu pleców i nóg nawet po dłuższym czasie używania.

Pojazd będzie mógł rozpędzić się do 40 km/h, a pełne naładowanie baterii ma pozwolić na przejechanie nawet 60 kilometrów. Kontrolować będzie go można poprzez specjalny panel lub joystick. Uczestniczy targów CES 2020 będą mogli przetestować S-Poda osobiście. Na poniższym zdjęciu możecie przyjrzeć mu się z bliska.

Na razie nie wiadomo, ile będzie kosztował S-Pod ani kiedy dokładnie pojawi się w sprzedaży. Cena najpewniej będzie kluczowym czynnikiem, który zadecyduje o tym, czy pojazd w ogóle przyjmie się na rynku. Można jednak założyć, że wśród zwyczajnych użytkowników nie przebije on popularnością np. elektrycznych hulajnóg, które ostatnimi czasy stały się powszechne w wielu miejscach (głównie ze względu na niskie koszta i małe rozmiary).