Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 grudnia 2019, 12:50

autor: Serek

Rendery DualShocka 5 - pad do PS5 wygląda rewelacyjnie

Serwis LetsGoDigital zaprezentował światu grafiki przedstawiające trójwymiarowy model DualShocka 5, czyli kontrolera konsoli PlayStation 5. Pierwszym, co rzuca się w oczy, jest mały ekran na padzie zamiast panelu dotykowego.

Czy tak właśnie będzie wyglądał DualShock 5? Źródło: LetsGoDigital. - Rendery DualShocka 5 - pad do PS5 wygląda rewelacyjnie - wiadomość - 2019-12-10
Czy tak właśnie będzie wyglądał DualShock 5? Źródło: LetsGoDigital.

Serwis LetsGoDigital zaprezentował rendery, które przedstawiają prawdopodobny wygląd DualShocka 5, czyli kontrolera dedykowanego konsoli PlayStation 5. Przypomnijmy, że ten sam portal jest odpowiedzialny za stworzenie grafik devkitu PS5. Trzeba przyznać, że projekt wygląda naprawdę interesująco i świetnie obrazuje zarejestrowany przez Sony patent DualShocka 5 (chociaż pamiętajmy, że nazwa nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona). Poniżej możecie zobaczyć przygotowane przez LetsGoDigital grafiki.

Źródło: LetsGoDigital. - Rendery DualShocka 5 - pad do PS5 wygląda rewelacyjnie - wiadomość - 2019-12-10
Źródło: LetsGoDigital.
Źródło: LetsGoDigital. - Rendery DualShocka 5 - pad do PS5 wygląda rewelacyjnie - wiadomość - 2019-12-10
Źródło: LetsGoDigital.

Z tego, co możemy zaobserwować, kontroler nie doczekał się drastycznych zmian względem swojego poprzednika. Rozstaw analogów oraz układ przycisków pozostaje bez zmian. Nowością jest natomiast zmiana rozmieszczenia klawiszy Share oraz Options, które trafiły w okolice gałek. Zamiast panelu dotykowego otrzymamy natomiast mały ekran - o ile oczywiście grafiki okażą się prawdziwe. Najciekawiej zapowiadają sie jednak funkcje nowego pada. DualShock 5 ma wykorzystywać niedawno zarejestrowany patent Sony, który umożliwia korzystanie z kontrolera przez więcej niż jednego zdalnego użytkownika jednocześnie.

W praktyce pomysł jest taki, żeby jeden gracz mógł dzielić się swoją sesją gry z innym, przekazując mu częściową lub pełną kontrolę nad swoim padem. To takie Share Play w wersji 2.0. Możliwość przypisywania różnych funkcji czy przycisków innym graczom może okazać się świetnym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych.

Źródło: LetsGoDigital. - Rendery DualShocka 5 - pad do PS5 wygląda rewelacyjnie - wiadomość - 2019-12-10
Źródło: LetsGoDigital.

Oczywiście przypominamy, że to tylko koncepcje oraz trójwymiarowe modele kontrolera. Prosimy nie traktować tych informacji jako pewnika, bo oficjalne potwierdzenie może nastąpić dopiero z prezentacją PlayStation 5, której możemy spodziewać się w przyszłym roku.

  1. Oficjalna strona internetowa PlayStation