Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 marca 2023, 16:00

Kompaktowe słuchawki TWS z dobrym brzmieniem

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki mają wiele zalet, a komfort ich użytkowania jest jedną z największych. Pod tym względem Redmi Buds 4 Pro to ścisła czołówka, aczkolwiek nie jest to jedyna cecha, jaką model ten może się pochwalić.

Rynek TWS-ów obfituje w wiele rozwiązań, a producenci stale dorzucają kolejne. Redmi Buds 4 Pro to najnowsza propozycja od Xiaomi. Słuchawki charakteryzują się wieloprzetwornikową budową. TWS zbudowane są z 10-milimetrowych dynamicznych przetworników ze stopu aluminium oraz 6-milimetrowych dynamicznych przetworników z tytanu dla wysokich tonów. W efekcie Redmi Buds 4 Pro oferują dźwięk w wysokiej rozdzielczości, za co odpowiada zastosowanie kodeku LDAC. Nie wymęczy nas tu również przesadna ilość basu.

Korzystanie z LDAC powoduje jednak, że wbudowany w słuchawki odbiornik Bluetooth ma problemy z przechwytywaniem sygnału ze smartfona. Warto również pamiętać, że w związku z wymaganiami kodeku Redmi Buds 4 Pro nie mają zbyt dalekiego zasięgu – w porywach wynosi on kilka metrów. Takie są jednak uroki łączności LDAC. Poza tym istnieje możliwość sparowania słuchawek z kilkoma urządzeniami jednocześnie i płynnego przełączania się między nimi.

PLUSY:
  1. wysoka jakość dźwięku;
  2. niezły czas pracy na baterii;
  3. obsługa przy użyciu gestów;
  4. kompaktowe rozmiary;
  5. przyzwoite ANC.
MINUSY:
  1. przeciętny mikrofon;
  2. sporadyczna utrata łączności.

Każda ze słuchawek waży około 5 gramów, dzięki czemu praktycznie nie czuć ich ciężaru. Wielogodzinne użytkowanie nie sprawia żadnych problemów (nie pojawia się nieprzyjemny dyskomfort). Słuchawki wyposażone są również w panele dotykowe, za pomocą których można nimi sterować przy użyciu gestów. Użytkownik ma do dyspozycji trzy rodzaje interakcji: dwukrotne i trzykrotne dotknięcie oraz dłuższe przytrzymanie. Z kolei z poziomu dedykowanej aplikacji można je skonfigurować według własnych upodobań.

Kompaktowe słuchawki TWS z dobrym brzmieniem - ilustracja #1

Redmi Buds 4 Pro wyposażone są także w ANC, czyli aktywną redukcję szumów. Wspomniana wcześniej aplikacja pozwala na ustawienie czterech trybów: adaptacyjnego, lekkiego, głębokiego oraz zrównoważonego. Nie zabrakło również opcji przezroczystości, która występuje w dwóch wariantach: standardowym oraz poprawiania jakości głosu.

Ostatnią kwestią jest czas pracy baterii. Producent zapewnia, że słuchawki powinny wytrzymać nawet do 9 godzin. Nie zaznaczył jednak, w jakich warunkach można taki wyniki osiągnąć. W praktyce Redmi Buds 4 Pro pozwalają cieszyć się muzyką z wykorzystaniem kodeku LDAC oraz włączoną redukcją szumów przez około 5 godzin. Pełne naładowanie przy użyciu portu USB-C trwa 2 godziny.

Cena w dniu publikacji: 369,99 zł (Allegro), 418 zł (Amazon.pl)

Kup Redmi Buds 4 Pro na Allegro

Kup Redmi Buds 4 Pro na Amazon.pl

Redmi Buds 4 Pro – opinie

Dokanałowe słuchawki zyskują na popularności. Częstym wyborem konsumentów są Redmi Buds 4 Pro. Co o sprzęcie sądzą użytkownicy, którzy kupili go na Amazonie?

Słuchawki są naprawdę dobre. Poprzednio miałem Huawei FreeBuds Pro i muszę przyznać, że Redmi Buds Pro są od nich co najmniej dwukrotnie lepsze. Śmiem twierdzić, że są lepsze nawet od AirPods firmy Apple. Dźwięk jest czysty, słuchawki bardzo szybko nawiązują połączenie, a redukcja hałasu po prostu działa.

– Jakob Kirchweger

Świetne słuchawki do nauki, oglądania filmów i seriali. Sprawdziły się nawet na siłowni.

– Hevilla Jessica

Spodobała mi się jakość dźwięku, aczkolwiek bass mógłby być odrobinę lepszy. To samo tyczy się redukcji hałasu. Trochę brakuje mi lepszej aplikacji do obsługi słuchawek.

– Luiz Felipe de Brito Benites

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej