Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 czerwca 2020, 12:16

autor: Froozyy

PS5 - zdjęcie z fabryki sugeruje rzeczywisty rozmiar konsoli

W sieci pojawiło się zdjęcie pracowników fabryki Sony, na którym jeden z nich trzyma najprawdopodobniej konsolę PlayStation 5. Dzięki temu możemy poznać teoretyczny rozmiar urządzenia.

PS5 - zdjęcie z fabryki sugeruje rzeczywisty rozmiar konsoli - ilustracja #1
Konsolę PS5 zobaczyliśmy po raz pierwszy dziesięć dni temu.

Na forum internetowym ResetEra pojawiło się ciekawe zdjęcie, dzięki któremu mamy okazję po raz pierwszy zobaczyć konsolę PS5 w rzeczywistych warunkach i tym samym poznać jej realne rozmiary. Na udostępnionej fotografii znajduje się trzech pracowników fabryki Sony, a jeden z nich prezentuje PlayStation 5. Niestety urządzenie widać tylko od boku, lecz nie przeszkadza to w oszacowaniu jego rozmiarów. Konsola zbliżona jest wielkością do torsu trzymającego ją mężczyzny. Oczywiście, należy mieć cały czas na uwadze, że poniższe zdjęcie mogło być sfabrykowane i wcale nie przedstawia nadchodzącej konsoli Sony (chociaż jego prawdziwość potwierdził jeden ze zweryfikowanych użytkowników forum).

Dla przypomnienia przytoczmy oficjalne wymiary konkurencyjnej konsoli od Microsoftu – Xboksa Series X. Urządzenie ma być wysokie na nieco ponad 30 centymetrów (301 milimetrów), a szerokie na ok. 15 centymetrów (151 milimetrów). Jakiś czas temu w sieci pojawił się obrazek porównujący wielkość obu urządzeń, według którego konsola Sony będzie wyższa o ok. 8,5 centymetra, ale przy tym zdecydowanie węższa.

Oficjalny wygląd PlayStation 5 poznaliśmy 11 czerwca podczas konferencji Sony. Wtedy również dowiedzieliśmy się, że konsola ukaże się w dwóch wersjach – tradycyjnej oraz pozbawionej napędu Blu-Ray. Pokazano także stację ładującą dla padów DualSense, pilota, kamerę i bezprzewodowe słuchawki Pulse 3D. PS5 ma ukazać się w okresie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia.