Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 listopada 2020, 09:10

autor: Adrian Werner

PS5 z najlepszym debiutem w historii konsol PlayStation

Premiera PS5 okazała się wielkim sukcesem. Konsola zaliczyła debiut lepszy niż którakolwiek wcześniejsza platforma z rodziny PlayStation.

W SKRÓCIE:
  • debiut PS5 przebił wyniki wszystkich wcześniejszych konsol z tej rodziny,
  • dodatkowe egzemplarze PS5 mają trafić do sklepów jeszcze w tym roku.

Szefostwo Sony ma powody do zadowolenia. Firma właśnie pochwaliła się, że PS5 zaliczyło najlepszy debiut ze wszystkich konsol PlayStation. Niestety nie zdradzono żadnych konkretnych liczb i ograniczono się do stwierdzenia, że popyt na ten sprzęt jest bezprecedensowy. PS4 od premiery w listopadzie 2013 roku do kwietnia 2014 r. sprzedało się w 7 mln egzemplarzy i korporacja jest pewna, że jej najnowsza platforma przebije ten wynik.

Obecnie PlayStation 5 jest praktycznie nie do dostania, gdyż wrzucone na rynek egzemplarze zostały szybko wykupione. Sony zapowiedziało, że nowe dostawy konsoli trafią do sklepów przed końcem tego roku.

Niestety, komunikat firmy jest tak lakoniczny, że nie do końca wiadomo, czy obiecane dodatkowe egzemplarze to te, które trafiają obecnie do amerykańskich sklepów (m.in. Walmart i Best Buy w ramach Black Friday), czy też Sony ma w planach jeszcze kolejne dostawy w tym roku. W Polsce część sklepów ostrzegała, że złożone w dniu premiery zamówienia zostaną zrealizowane w terminie do 15 grudnia tego roku.

Sukces PlayStation 5 jest tym bardziej imponujący, że z powodu koronawirusa konsola sprzedawana jest tylko przez Internet. Co więcej, pandemia spowodowała również opóźnienia w fabrykach produkujących ten sprzęt. Pokazuje to, jak bardzo czekający na nową generację gracze byli wygłodniali.

Przypomnijmy, że PS5 zadebiutowało w USA i kilku wybranych krajach 12 listopada. W Polsce konsola trafiła do sprzedaży tydzień później, czyli 19 listopada. Warto dodać, że problemy z dostępnością sprzętu są częściowo winą spekulantów, którzy wykupili tysiące egzemplarzy PlayStation 5 i teraz wystawiają je na aukcjach po mocno zawyżonych cenach.

  1. Recenzja PS5 - obietnica lepszego jutra
  2. Gry na premierę PlayStation 5 w Polsce - przegląd
  3. Oficjalna strona marki PlayStation
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach