Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 marca 2021, 11:58

autor: Sodar

Mosiężne PlayStation 5 - niesamowite dzieło youtubera

Youtuber słynący z wykonywania niezwykłych rzeczy stworzył mosiężną obudowę konsoli PS5. Wymagało to sporo pracy i polerowania, ale efekt jest naprawdę imponujący.

W SKRÓCIE:
  • konsola PS5 w obudowie z mosiądzu to najnowszy projekt youtubera DIY Perks.

Jak podkreślić jakość i wysoką klasę urządzenia? Wykonać jego obudowę ze stali. Nic tak nie podnosi prestiżu smartfona jak aluminiowy tył i ramka. Doskonale wie o tym Sony, dlatego obudowa PlayStation 5 jest zrobiona z... plastiku. No cóż, widocznie tutaj nacisk został położony jednak na wnętrze. Ale od czego pomysłowość ludzka. Pewien youtuber stworzył obudowę dla konsoli PS5 wykonaną z mosiądzu (edycja Digital). Przebieg tej modyfikacji i jej rezultat opublikował, rzecz jasna, w formie materiału wideo w serwisie YouTube.

Oba boczne panele i przednia część powłoki środka konsoli zostały zamienione na mosiężne elementy, wykonane ręcznie. Najtrudniejsze do zrobienia okazały się boki urządzenia. Powierzchnie te są nietypowo przestrzennie uformowane, nie wystarczyło zagiąć kawałków blachy pod odpowiednimi kątami. Pożądany efekt Matthew z DIY Perks osiągnął dopiero obrabiając termicznie mosiądz umieszczony w specjalnej formie wykonanej z drewnianej ramy i gipsu.

Mosiężne PlayStation 5 - niesamowite dzieło youtubera - ilustracja #1
Nadawanie kształtu obudowie. Źródło: DIY Perks

Następnie wykonane zostały odpowiednie mocowania i otwory. Całość zwieńczył specjalny, oczywiście mosiężny przycisk włączania. Wszystko zostało wypolerowane na wysoki połysk, co przy obłościach kształtu PS5 tworzy niesamowite refleksy świetlne. Miejmy nadzieję, że włodarze Sony także obejrzą ten filmik i być może gracze doczekają się podobnej wersji limitowanej. Tymczasem wielu z nich dałoby sporo za możliwość łatwiejszego kupna chociażby zwykłej, plastikowej wersji.

Mosiężne PlayStation 5 - niesamowite dzieło youtubera - ilustracja #2
Prawda, że mosiężne PS5 wygląda lepiej? Źródło: DIY Perks

DIY Perks

DIY Perks to kanał YouTube prowadzony przez Matthew Perksa, poświęcony projektowaniu i tworzeniu własnych gadżetów. Słynie z wielu projektów w różnych dziedzinach – od sprzętu oświetleniowego, audio-wizualnego, po niestandardowe konstrukcje komputerów PC i konsol. Kanał posiada niemal 3 miliony subskrybentów, a jego opublikowane nagrania zbierają miliony wyświetleń.

Mosiężne PlayStation 5 - niesamowite dzieło youtubera - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.