Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 czerwca 2020, 15:01

autor: Aquma

PS5 vs. PC - pojedynek na dyski skomentowany przez Tima Sweeneya

Odpowiadając na pytanie zadane przez internautę, Tim Sweeney – szef firmy Epic Games – po raz kolejny powtórzył, że dysk SSD konsoli PS5 będzie szybszy od technologii znanej z pecetów.

PS5 vs. PC - pojedynek na dyski skomentowany przez Tima Sweeneya - ilustracja #1
Tim Sweeney nadal uważa, że dysk PS5 będzie przełomem.

Wczoraj pisałem o tym, że dysk SSD konsoli PlayStation 5 w dniu premiery jednak nie będzie najszybszym tego typu rozwiązaniem na rynku – co stoi w sprzeczności z twierdzeniami zarówno Sony, jak i niektórych deweloperów, np. szefa firmy Epic Games. Tim Sweeney został w tej sprawie wywołany do tablicy przez internautów i – co ciekawe – powtórzył swoje dotychczasowe stanowisko. Jego zdaniem realna wydajność oferowana przez dysk PS5 wykracza poza to, co można stwierdzić porównując specyfikacje.

Mam na myśli rzeczywistą prędkość, a nie teoretyczne specyfikacje. PS5 może przenosić i dekompresować tekstury i geometrię z pamięci masowej bezpośrednio do pamięci wideo bez konieczności dokonywania dekompresji z udziałem procesora i opóźnień wywoływanych przez sterowniki, co sprawia, że ogólna wydajność jest znacznie wyższa niż w przypadku PC – przekonuje Tim Sweeney.

  1. PS5 - strona oficjalna