Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 stycznia 2022, 14:56

PS5 - dostępność. Gdzie kupić PlayStation 5 | Styczeń 2022

Dostępność PlayStation 5 wciąż jest kiepska, pomimo kilku miesięcy od premiery w listopadzie 2020 roku. Sprawdzamy, gdzie kupić najnowszą konsolę Sony.

PS5 na Allegro

PlayStation 5 miało premierę w Polsce 19 listopada 2020 roku. Przedświąteczny okres i obietnica znacznego wzrostu wydajności sprawiły, że najnowsza konsola Sony znalazła się na wielu listach zakupów, jednak potem popyt nie malał, przez co dostępność konsol na całym świecie wciąż jest bardzo niska. Sony deklaruje sprzedaż 7,8 miliona sztuk do 31 marca 2021.

W polskich sklepach najczęściej znajdziemy informację, że produkt jest niedostępny. Co jakiś czas ograniczona liczba sztuk pojawia się w ofercie, jednak rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Gdzie zatem szukać PlayStation 5 i jak je kupić przed innymi?

Sony stara się nadążyć z produkcją i dostawami nowych konsol, dlatego warto monitorować na bieżąco sytuację w największych polskich sklepach. Warto zapisać się na listę mailingową lub włączyć alerty o dostępności, jeżeli dany sklep oferuje taką możliwość. Możemy też skorzystać z dodatkowych narzędzi, które będą za nas sprawdzały strony produktowe.

Co słychać na rynku konsol? Aktualizacja 20.1.2022.

Dostępność PlayStation 5 jest wysoka w stosunku do tego, co działo się w poprzednich miesiącach. Początek roku obrodził i obecnie konsola jest dostępna w wielu zestawach w za około 3000 złotych.

Distill Web Monitor – nasz kompan w polowaniu na nową konsolę

Warto wykorzystać dostępne narzędzia, by zwiększyć nasze szanse na kupno wymarzonej konsoli. Jednym z rozwiązań jest Distill Web Monitor, który monitoruje zmiany na stronach internetowych i poinformuje nas e-mailowo lub SMS-em. Wtyczka jest dostępna na przeglądarkach Google Chrome, Opera, Firefox. Dla urządzeń mobilnych przygotowano specjalną aplikację na systemy iOS i Android (ta druga jest w wersji beta i nie jest ogólnodostępna).

Po utworzeniu konta i zalogowaniu się wystarczy otworzyć wybraną stronę internetową – w tym przypadku kartę PlayStation 5 w danym sklepie internetowym. Możemy monitorować całą stronę lub zaznaczyć fragment do obserwowania. W drugim przypadku szukamy miejsca, w którym znajduje się informacja o dostępności, np. „brak w magazynie”, „tymczasowo niedostępne”, „obecnie niedostępne” itp.

Możemy wybrać częstotliwość skanowania wynoszącą nawet raz na kilka sekund oraz sposób powiadomienia o wprowadzonych zmianach. Może ono przyjąć formę e-maila, SMS-a czy wyskakującego okienka w przeglądarce.

Dostępność PlayStation 5 w polskich sklepach [stan na 20.01.2022]

Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych sklepów, w których może pojawić się PlayStation 5. Dla wygody uporządkowaliśmy ją alfabetycznie.

 • Allegro (oficjalny sklep) – konsola tymczasowo niedostępna
 • Allegro (serwis aukcyjny) – konsola dostępna, ale uwaga na ceny! Zapraszamy po szczegóły poniżej, zanim zdecydujesz się na zakup
 • Amazon PL – konsola tymczasowo niedostępna, brak strony produktowej
 • Avansdostępne zestawy
 • Electrodostępne zestawy
 • Empik – konsola tymczasowo niedostępna, brak strony produktowej
 • Komputronik – konsola tymczasowo niedostępna, brak strony produktowej
 • Mall.pl – konsola tymczasowo niedostępna, brak strony produktowej
 • Media Expertdostępne zestawy
 • Media Marktdostępne zestawy
 • Morele.net2 zestawy po stosunkowo wysokiej cenie
 • Neo24.pl – konsola tymczasowo niedostępna, brak strony produktowej
 • NeoNetdostępne zestawy
 • Orange – konsola tymczasowo niedostępna
 • RTV Euro AGDdostępne zestawy
 • Ultima.pl – konsola tymczasowo niedostępna, brak strony produktowej
 • X-KOM – konsola tymczasowo niedostępna ze statusem „wycofany”

Nowy model PS5 – czy faktycznie się przegrzewa?

W sierpniu na rynku zadebiutowała odświeżona wersja PS5, która w polskich sklepach oznaczona jest jako B Chassis. Tuż po jej premierze pojawiły się pogłoski, że jest ona wyraźnie gorsza od oryginału. Jako największy problem wskazywano mniej wydajny system chłodzenia. Ostatecznie jednak obalono tę tezę. Możecie więc się nie martwić i zakupić nowy model.

Inne tematy, które mogą Cię zainteresować:

Uwaga na naciągaczy!

Braki PlayStation 5 w oficjalnej dystrybucji sprawiają, że zaczynają pojawiać się konsole sprzedawane na portalach aukcyjnych, zarówno przez niewielkie firmy, jak i osoby fizyczne. Nie jest to nic nowego – w końcu scalper to po prostu spekulant, swojski konik. Kupuje konsole po oficjalnej cenie z zamiarem sprzedaży jej z często sporym zyskiem. Wykorzystuje do tego różne sposoby, w tym zaawansowane boty, by za wszelką cenę wyprzedzić przeciętnego kupującego. Część z nich nie uważa jednak, by robiła coś złego.

Przypomnijmy więc - nowa konsola PlayStation 5 kosztuje, w zależności od wersji:

 • PS5 z napędem Blu-Ray - 2 299 zł;
 • PS5 Digital Edition (bez napędu) - 1 849 zł.

Na serwisach aukcyjnych znajdziemy sporo ofert w okolicach 4000 zł za wersję z napędem, czyli niemal dwukrotnie drożej niż cena ustalona przez dystrybutora. W większości aukcje będą oferowały prawdziwy, legalny sprzęt – będą to konsole z polskiej dystrybucji, fabrycznie zamknięte, nieużywane, z dowodem zakupu. Warto jednak dokładnie czytać opisy aukcji, żeby uniknąć przykrej niespodzianki.

Czy PlayStation 5 jest warte tak wiele? Każdy musi już sam odpowiedzieć na to pytanie. Trzeba jednak mieć świadomość, że obecnie ceny są sztucznie napompowane i żeby zdobyć najnowszą konsolę Sony będziemy musieli sięgnąć dużo głębiej do portfela. Jeśli nadal jesteście zainteresowani zakupem przez Allegro to poniżej możecie zapoznać się z ofertami znajdującymi się w serwisie.

PS5 naprawdę da się kupić; doradzamy, jak to zrobić | Styczeń 2022 - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.