Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 marca 2021, 11:35

autor: Eklerek

PS5 naprawdę da się kupić; doradzamy, jak to zrobić [Aktualizacja]

Dostępność PlayStation 5 wciąż jest kiepska, pomimo kilku miesięcy od premiery w listopadzie 2020 roku. Sprawdzamy, gdzie kupić najnowszą konsolę Sony.

Aktualizacja 04.03.2021: W Media Markt jest dostępny zestaw za 2939 zł PlayStation 5 z PS5 HD Camera + The Last of Us Part II (PS4) i Cyberpunk 2077 (PS4).

Aktualizacja 03.03.2021: W Media Markt dostępne są trzy zestawy: za 2199 zł PlayStation 5 Digital Edition (bez napędu) z zestawem słuchawkowym, PlayStation Plus na 3 miesiące i kodem do PlayStation Store na 100 zł; za 2939 zł PlayStation 5 z PS5 HD Camera + The Last of Us Part II (PS4) i Cyberpunk 2077 (PS4); za 3199 zł PlayStation 5 z PS5 Media Remote + The Last of Us Part II (PS4) i Cyberpunk 2077 (PS4) + Gwarancja Plus Komfort i Ochrona na 3 lata.

Aktualizacja 02.03.2021: W Media Markt dostępny jest zestaw za 3199 zł: PlayStation 5 + The Last of Us Part II + Death Stranding + Cyberpunk 2077 + Terminator: Resistance + Metro Exodus (gry w wersji na PS4, kompatybilne z PS5). W NeoNet dostępne dwa zestawy: za 2858 zł: PlayStation 5 + PlayStation Plus subskrypcja na 365 dni + The Last of Us Part II (PS4) + Sackboy: A Big Adventure oraz za 2966 zł: PlayStation 5 + Cyberpunk 2077 (PS4) + The Last of Us Part II (PS4) + Marvel's Spider-Man Miles Morales

PlayStation 5 miało premierę w Polsce 19 listopada 2020 roku. Przedświąteczny okres i obietnica znacznego wzrostu wydajności sprawiły, że najnowsza konsola Sony znalazła się na wielu listach zakupów. Popyt okazał się jednak zbyt duży i choć Sony w raporcie finansowym deklaruje sprzedaż 4,5 miliona sztuk do końca 2020 roku, dostępność konsol na całym świecie jest bardzo niska.

W polskich sklepach najczęściej znajdziemy informację, że produkt jest niedostępny. Co jakiś czas ograniczona liczba sztuk pojawia się w ofercie, jednak rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Gdzie zatem szukać PlayStation 5 i jak je kupić przed innymi?

Sony stara się nadążyć z produkcją i dostawami nowych konsol, dlatego warto monitorować na bieżąco sytuację w największych polskich sklepach. Warto zapisać się na listę mailingową lub włączyć alerty o dostępności, jeżeli dany sklep oferuje taką możliwość. Możemy też skorzystać z dodatkowych narzędzi, które będą za nas sprawdzały strony produktowe.

Distill Web Monitor – nasz kompan w polowaniu na nową konsolę

Warto wykorzystać dostępne narzędzia, by zwiększyć nasze szanse na kupno wymarzonej konsoli. Jednym z rozwiązań jest Distill Web Monitor, który monitoruje zmiany na stronach internetowych i poinformuje nas e-mailowo lub SMS-em. Wtyczka jest dostępna na przeglądarkach Google Chrome, Opera, Firefox. Dla urządzeń mobilnych przygotowano specjalną aplikację na systemy iOS i Android (ta druga jest w wersji beta i nie jest ogólnodostępna).

Po utworzeniu konta i zalogowaniu się wystarczy otworzyć wybraną stronę internetową – w tym przypadku kartę PlayStation 5 w danym sklepie internetowym. Możemy monitorować całą stronę lub zaznaczyć fragment do obserwowania. W drugim przypadku szukamy miejsca, w którym znajduje się informacja o dostępności, np. „brak w magazynie”, „tymczasowo niedostępne”, „obecnie niedostępne” itp.

Możemy wybrać częstotliwość skanowania wynoszącą nawet raz na kilka sekund oraz sposób powiadomienia o wprowadzonych zmianach. Może ono przyjąć formę e-maila, SMS-a czy wyskakującego okienka w przeglądarce.

Dostępność PlayStation 5 w polskich sklepach [stan na 04.03.2021]

Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych sklepów, w których może pojawić się PlayStation 5. Dla wygody uporządkowaliśmy ją alfabetycznie.

 • Allegro (oficjalny sklep) – konsola niedostępna
 • Allegro (serwis aukcyjny) – konsola dostępna, ale uwaga na ceny! Zapraszamy po szczegóły poniżej, zanim zdecydujesz się na zakup
 • Avans – konsola tymczasowo niedostępna, brak strony produktowej
 • Electro – konsola tymczasowo niedostępna
 • Empik – konsola tymczasowo niedostępna, brak strony produktowej
 • Komputronik – konsola tymczasowo niedostępna, brak strony produktowej
 • Mall.pl – konsola tymczasowo niedostępna, brak strony produktowej
 • Media Expert – konsola tymczasowo niedostępna
 • Media Markt – dostępny zestaw za 2939 zł PlayStation 5 z PS5 HD Camera + The Last of Us Part II (PS4) i Cyberpunk 2077 (PS4);
 • Morele.net – konsola tymczasowo niedostępna
 • Neo24.pl – konsola tymczasowo niedostępna, brak strony produktowej
 • NeoNet – konsola tymczasowo niedostępna
 • Orange – konsola tymczasowo niedostępna
 • RTV Euro AGD – konsola tymczasowo niedostępna, możliwość zapisu na newsletter, zapowiedziana dostawa w marcu
 • Ultima.pl – konsola tymczasowo niedostępna, brak strony produktowej
 • X-KOM – konsola tymczasowo niedostępna ze statusem „wycofany”

Uwaga na naciągaczy!

Braki PlayStation 5 w oficjalnej dystrybucji sprawiają, że zaczynają pojawiać się konsole sprzedawane na portalach aukcyjnych, zarówno przez niewielkie firmy, jak i osoby fizyczne. Nie jest to nic nowego – w końcu scalper to po prostu spekulant, swojski konik. Kupuje konsole po oficjalnej cenie z zamiarem sprzedaży jej z często sporym zyskiem. Wykorzystuje do tego różne sposoby, w tym zaawansowane boty, by za wszelką cenę wyprzedzić przeciętnego kupującego. Część z nich nie uważa jednak, by robiła coś złego.

Przypomnijmy więc - nowa konsola PlayStation 5 kosztuje, w zależności od wersji:

 • PS5 z napędem Blu-Ray - 2 299 zł;
 • PS5 Digital Edition (bez napędu) - 1 849 zł.

Na serwisach aukcyjnych znajdziemy sporo ofert w okolicach 4000 zł za wersję z napędem, czyli niemal dwukrotnie drożej niż cena ustalona przez dystrybutora. W większości aukcje będą oferowały prawdziwy, legalny sprzęt – będą to konsole z polskiej dystrybucji, fabrycznie zamknięte, nieużywane, z dowodem zakupu. Warto jednak dokładnie czytać opisy aukcji, żeby uniknąć przykrej niespodzianki.

Czy PlayStation 5 jest warte tak wiele? Każdy musi już sam odpowiedzieć na to pytanie. Trzeba jednak mieć świadomość, że obecnie ceny są sztucznie napompowane i żeby zdobyć najnowszą konsolę Sony będziemy musieli sięgnąć dużo głębiej do portfela.

PS5 naprawdę da się kupić; doradzamy, jak to zrobić [Aktualizacja] - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.