Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 lipca 2020, 11:30

autor: Entelarmer

PS4 - firmware 8.0 doda wsparcie aplikacji uwierzytelniających

Firma Sony zamierza wprowadzić opcję dwuetapowej weryfikacji logowania na PlayStation 4 z pomocą aplikacji uwierzytelniających. Funkcja ma zadebiutować wraz z aktualizacją oprogramowania konsoli do wersji 8.0.

PS4 - firmware 8.0 doda wsparcie aplikacji uwierzytelniających - ilustracja #1
Nowy firmware PS4 pozwoli na zabezpieczenie konta z pomocą aplikacji uwierzytelniających.

Tydzień temu otrzymaliśmy informacje o kolejnej aktualizacji oprogramowania PlayStation 4 wraz z listą zapowiadanych zmian. Jednak najwyraźniej użytkownikom umknęła jedna istotna nowinka. O tej wspomniał Wario64, znany z wielu, w większości potwierdzonych, przecieków. Wraz z firmware 8.0 firma Sony w końcu wprowadzi system weryfikacji dwuetapowej z wykorzystaniem aplikacji uwierzytelniających. Potwierdzili to także użytkownicy forum ResetEra.

Posiadacze PlayStation 4 od dawna mogą korzystać z opcjonalnej weryfikacji dwuetapowej, ale tylko za pośrednictwem wiadomości tekstowych. Te, jak wiadomo, potrafią przychodzić z opóźnieniem, co może zniechęcać do aktywowania tej funkcji. Nie liczcie jednak na rychłe wprowadzenie wsparcia aplikacji uwierzytelniających. Firmware 8.0 wciąż jest na etapie wersji beta i minie nieco czasu, nim trafi do wszystkich graczy. Co więcej, w chwili pisania tego tekstu funkcja nie była jeszcze aktywna w ramach beta-testów (via ResetEra).

Przypomnijmy, że wraz z aktualizacją 8.0 otrzymamy sporo nowości związanych z imprezami oraz garść poprawek kosmetycznych. Zmian może być więcej, a niektóre z wymienionych nowinek mogą nie trafić do ostatecznej wersji uaktualnienia. Nie wiemy jeszcze, kiedy nowy firmware będzie dostępny dla wszystkich posiadaczy PS4.