Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 lipca 2020, 11:30

autor: Entelarmer

PS4 - firmware 8.0 doda wsparcie aplikacji uwierzytelniających

Firma Sony zamierza wprowadzić opcję dwuetapowej weryfikacji logowania na PlayStation 4 z pomocą aplikacji uwierzytelniających. Funkcja ma zadebiutować wraz z aktualizacją oprogramowania konsoli do wersji 8.0.

PS4 - firmware 8.0 doda wsparcie aplikacji uwierzytelniających - ilustracja #1
Nowy firmware PS4 pozwoli na zabezpieczenie konta z pomocą aplikacji uwierzytelniających.

Tydzień temu otrzymaliśmy informacje o kolejnej aktualizacji oprogramowania PlayStation 4 wraz z listą zapowiadanych zmian. Jednak najwyraźniej użytkownikom umknęła jedna istotna nowinka. O tej wspomniał Wario64, znany z wielu, w większości potwierdzonych, przecieków. Wraz z firmware 8.0 firma Sony w końcu wprowadzi system weryfikacji dwuetapowej z wykorzystaniem aplikacji uwierzytelniających. Potwierdzili to także użytkownicy forum ResetEra.

Posiadacze PlayStation 4 od dawna mogą korzystać z opcjonalnej weryfikacji dwuetapowej, ale tylko za pośrednictwem wiadomości tekstowych. Te, jak wiadomo, potrafią przychodzić z opóźnieniem, co może zniechęcać do aktywowania tej funkcji. Nie liczcie jednak na rychłe wprowadzenie wsparcia aplikacji uwierzytelniających. Firmware 8.0 wciąż jest na etapie wersji beta i minie nieco czasu, nim trafi do wszystkich graczy. Co więcej, w chwili pisania tego tekstu funkcja nie była jeszcze aktywna w ramach beta-testów (via ResetEra).

Przypomnijmy, że wraz z aktualizacją 8.0 otrzymamy sporo nowości związanych z imprezami oraz garść poprawek kosmetycznych. Zmian może być więcej, a niektóre z wymienionych nowinek mogą nie trafić do ostatecznej wersji uaktualnienia. Nie wiemy jeszcze, kiedy nowy firmware będzie dostępny dla wszystkich posiadaczy PS4.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach