Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 stycznia 2023, 17:10

autor: Damian Miśta

Problemy z DualSense Edge, nowy kontroler nie zachwyca

DualSense Edge okazuje się nie być lepszy pod każdym względem w porównaniu ze zwykłym kontrolerem PS5. Graczom nie działają wszystkie przyciski na PC, a bateria jest mniej wydajna.

Źródło fot. YouTube | PlayStation.
i

DualSense Edge, który zadebiutował 26 stycznia, ma dwa problemy. Pierwszym jest mniejsza bateria względem standardowego DualSense, a drugim brak pełnej kompatybilności z komputerami osobistymi.

DualSense Edge dostał mniejszą baterię

W grudniu ubiegłego roku Marek pisał o oświadczeniu rzecznika Sony, który przekazał informację o odrobinę krótszym czasie pracy baterii w nowym kontrolerze. Miało to wynikać z zastosowania mniejszego akumulatora niż w oryginalnym produkcie z powodu umieszczenia w nim większej liczby funkcji. Doniesienie to zostało już potwierdzone przez internautów, gdyż pojawiły się pierwsze zdjęcia z wnętrza tego akcesorium. Nowa bateria jest mniejsza fizycznie i ma 1050 mAh zamiast 1560 mAh pojemności.

Problemy z DualSense Edge, nowy kontroler nie zachwyca - ilustracja #1

Po lewej stronie znajduje się bateria z DualSense Edge, a po prawej położono akumulator ze zwykłego DualSense.Źródło: Twitter | Budd's Controllers.

Oryginalny DualSense wytrzymywał na jednym ładowaniu 8-12 godzin. Nowa wersja w jednym z testów działała przez 6 godzin i 14 minut, chociaż już po 4 godzinach „prosiła” o podładowanie (materiał dostępny tutaj).

DualSense Edge wymaga PS5 do konfiguracji

Gracze używali oryginalnego DualSense na platformie PC i był on konfigurowany przy pomocy zewnętrznego oprogramowania do mapowania przycisków, jak np. DS4Windows. Jednak na ten moment użytkownicy donoszą, że niemożliwe jest ustawienie sterowania pod własne preferencje na komputerach, a dodatkowo tylne przyciski wymagają uprzedniej konfiguracji na PlayStation 5 przed ich użyciem. Z tego też względu DualSense Edge może nie być w pełni funkcjonalny w trakcie próby rozgrywki na innych urządzeniach niż konsola Sony.

  1. Oficjalna strona produktu DualSense Edge
Problemy z DualSense Edge, nowy kontroler nie zachwyca - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Damian Miśta

Damian Miśta

Pisał tu i ówdzie hobbystycznie od młodych lat. Był krótko na kierunku dziennikarskim, gdzie zainteresował się psychologią, którą aktualnie studiuje. Mimo tego planów znacznie nie zmienił i zaczął działać na GRY-Online w lipcu 2022 roku. Najlepiej czuje się w tematach technologicznych, chociaż gry i filmy nie kryją przed nim tajemnic. Spędził niezliczoną ilość godzin przemierzając Khorinis, a serię o przygodach Indiany Jonesie zna na pamięć. Czytał również od deski do deski czasopisma branżowe. Poza tym majsterkuje lub wybiera się w podróż do minionych epok.

więcej