Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2022, 20:33

DualSense Edge do PS5 odpowiedzią na Xbox Elite

Plotki się potwierdziły. Sony rzeczywiście szykuje odpowiedź na kontroler Xbox Elite. Będzie nią pad DualSense Edge do PS5.

W czerwcu 2022 roku Tom Henderson ujawnił informację, jakoby Sony pracowało nad nowym padem do PS5. Nosił on ponoć kodową nazwę Hunt (a potoczną: kontroler PS5 Pro) i miał być wyposażony w wyjmowane drążki analogowe, dodatkowe przyciski na tylnej części, a także ograniczniki spustów.

Dziś podczas gamescom 2022 Opening Night Live doniesienia Hendersona się potwierdziły. Geoff Keighley zaprezentował kontroler DualSense Edge. Ma on być nie tylko odpowiedzią Sony na pad Xbox Elite Series 2 od Microsoftu, ale również pierwszym kontrolerem dla zawodowców w ofercie owej japońskiej firmy.

Prezentację DualSense Edge z gamescom 2022 ONL możecie obejrzeć poniżej.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej