Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 listopada 2020, 11:37

autor: Adrian Werner

Premiera Xbox Series X/S. Nowa generacja konsol rozpoczęta

Doczekaliśmy się premiery Xboksa Series X i Xboksa Series S. Tym samym oficjalnie rozpoczęła się nowa generacja konsol.

Dzisiaj na rynku zadebiutowały konsole Xbox Series X oraz Xbox Series S firmy Microsoft. Wraz z ich premierą wystartowała nowa era grania. Urządzenia trafiły do sprzedaży równocześnie w większości krajów, w tym w Polsce.

Model XSX oferuje większy dysk i mocniejsze podzespoły. Jego sugerowana cena detaliczna na polskim rynku wynosi 2249 złotych. Xbox Series S jest słabszy i ma mniejszy dysk, ale za to kosztuje tylko 1349 zł.

Przed zakupem Xboksa Series X lub S polecamy zaznajomienie się z naszymi recenzjami obu sprzętów:

  1. Recenzja Xbox Series X - Microsoft odrobił lekcje
  2. Recenzja Xbox Series S - konsola dla ludzi, którzy nie interesują się grami

Premierze towarzyszy wydarzenie zwane X-FEST, czyli zaplanowane na dziesięć dni wirtualne święto, stworzone z myślą o polskich graczach. Od dzisiaj do 19 listopada codziennie na kanale YouTube Xbox Polska będziemy mogli oglądać gameplaye z gier, materiały prezentujące historie popularnych serii czy wywiady z deweloperami i popularnymi youtuberami. Każdego dnia transmisje ruszą o godzinie 18:00.

Warto przy okazji wspomnieć, że wczoraj na wspomnianym kanale odbył się obszerny stream, podczas którego odpowiedziano na pytania graczy odnośnie nowych konsol.

Oczywiście debiut Xboksa Series X/S to jedynie pierwsza salwa w nowej wojnie konsol. W USA i kilku innych krajach na pole bitewne firma Sony wkroczy 12 listopada tego roku. Natomiast w Polsce Microsoft będzie bez konkurencji przez ponad tydzień, gdyż w naszym kraju PS5 ukaże się dopiero 19 listopada.

  1. Xbox – oficjalna strona
  2. Centrum Xbox Series X
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach