Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 kwietnia 2020, 09:08

autor: AlexB

Plotka: wyciekła polska cena konsoli Xbox Series X [Aktualizacja]

Osoba podająca się za pracownika dużego elektromarketu poinformowała redakcję serwisu Łowcy Gier o polskiej cenie Xboksa Series X. Nowa konsola firmy Microsoft ma kosztować w dniu premiery w naszym kraju 2499 złotych.

Aktualizacja

Przedstawiciele sieci Media Expert wydali specjalne oświadczenie, w którym informują, że wyciek ceny Xboksa Series X rzekomo pochodzący z ich systemu sprzedażowego jest fałszywy. Jak na razie oficjalnie nie wiadomo, ile nowa konsola Microsoftu będzie kosztowała w naszym kraju.

Premiera najnowszego Xbox Series X elektryzuje fanów gamingu na całym świecie, ale na te chwilę nie jest znana oficjalna cena tego produktu. Screen z ceną konsoli, rzekomo pochodzący z systemu sprzedażowego Media Expert, traktujemy wyłącznie jako dowód rosnących emocji wokół tej premiery oraz towarzyszących jej spekulacji medialnych.

Oryginalna wiadomość

Rośnie gorączka przed zaplanowanymi na ten rok premierami konsol nowej generacji. Co rusz docierają do nas mniej lub bardziej wiarygodne informacje na ich temat. Niedawno na przykład pisaliśmy o plotkach na temat ceny PlayStation 5. Natomiast dzisiejszy przeciek jest związany z Xboksem Series X. Otóż z redakcją serwisu Łowcy Gier skontaktowała się osoba podająca się za pracownika jednego z dużych elektromarketów. Poinformowała ona, że najnowsza platforma od firmy Microsoft w dniu premiery będzie kosztowała w naszym kraju 2499 złotych. Dla porównania, Xboksa One tuż po debiucie w Polsce można było zdobyć już za 1599 złotych.

Plotka: wyciekła polska cena konsoli Xbox Series X - ilustracja #1
Ile będzie kosztował Xbox Series X w Polsce? Niewykluczone, że już wiemy.

Informator Łowców Gier zaznaczył, że podana cena pochodzi z panelu sprzedawcy i niekoniecznie musi być ostateczna. Jak jednak zauważyli redaktorzy serwisu, jest to dość mało prawdopodobne. Wciąż pozostaje też wątpliwość, czy powyższy przeciek można uznać za wiarygodny. Wszystko okaże się jasne w momencie, gdy wystartują pre-ordery, co może stać się już niedługo.

  1. Oficjalna strona internetowa marki Xbox
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Microsoft