Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 lutego 2021, 20:14

autor: Karol Laska

Plotka: Nintendo Switch Pro jeszcze w tym roku kalendarzowym

Nintendo Switch Pro to nadal jedynie wątek poruszany w kategorii plotek i domniemań, choć wszystkie znaki na niebie i ziemi zdają się mówić, że lada chwila usłyszymy oficjalne wieści o konsoli. Ta ma trafić na rynek jeszcze w 2021 roku.

W SKRÓCIE:
  1. jeden z zaufanych insiderów, NateDrake, obstawia, że ulepszona wersja konsoli Nintendo Switch trafi na rynek jeszcze w 2021 roku;
  2. w przeciwnym razie najbliższe miesiące powinny przynieść wieści o opóźnieniu premiery sprzętu.

Parę dni temu odbyło się internetowe wydarzenie Nintendo Direct, a wraz z nim poznaliśmy plany Nintendo na następne miesiące. Wiąże się to ze sporą liczbą gier, o których przeczytacie w naszym podsumowaniu. Fani Switcha poczuli się jednak zaniepokojeni faktem, że nadal nie zapowiedziano prac nad ulepszoną wersją wspomnianej konsoli.

Sytuację uspokoił jeden z branżowych, wartych zaufania insiderów, NateDrake. Opowiedział on na forum ResetEra o funkcjonalnościach Nintendo Switch „Pro” (nazwa czysto robocza). Ponadto, według jego przewidywań, konsola zostanie wydana jeszcze w tym roku kalendarzowym:

Powiedzmy, że jestem pewien tego, iż konsola zostanie ogłoszona jeszcze w tym roku. Opóźnienie na 2022 rok musiałoby zostać zakomunikowane w ciągu następnych paru miesięcy, bo deweloperzy i partnerzy zewnętrzni zaczynają pracę nad oprogramowaniem dla urządzenia. Na ten moment mocno wierzę, że będzie to 2021 rok.

Nie mogę powiedzieć za wiele o aspektach technologicznych [ulepszonego Switcha – dop. red.]. Ma DLSS oraz obsługuje 4K. Nie warto mówić więcej – to wystarczająca liczba informacji, aby uznać tę wersję konsoli za znacznie lepszą. Zarówno nadchodzący, jak i obecny sprzęt będzie wspierany przez co najmniej kilka następnych lat.

Nie są to oczywiście doniesienia potwierdzone przez Nintendo, ale dają one ułamek nadziei na to, że Switch postara się jeszcze w najbliższym czasie choć trochę doścignąć nową generację. Inna sprawa, że wspomniane japońskie przedsiębiorstwo tak naprawdę nic musi, bo radzi sobie wręcz doskonale. 80 mln sprzedanych konsol z tej serii to tylko część imponujących liczb, którymi podzieliło się w najnowszym raporcie finansowym.

  1. Wszystko o Nintendo Switch
  2. Nintendo – strona oficjalna
Plotka: Nintendo Switch Pro jeszcze w tym roku kalendarzowym - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.