Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 sierpnia 2020, 13:35

autor: Aleksandra "Dameredet" Dziwińska

PlayStation znowu wygra z Xboxem – tak mówią prognozy specjalistów

DFC Intelligence opublikowało wynik swoich badań na temat nadchodzących konsol. Xbox ma powody do zmartwień.

PlayStation znowu wygra z Xboxem – tak mówią prognozy specjalistów - ilustracja #1
Czy tak wygląda zwycięzca przyszłej generacji?

Firma DFC Intelligence od 1994 roku zajmuje się prognozami na temat gier i mediów cyfrowych. Jej ostatni raport z przewidywaniami na temat przyszłej generacji konsol może zaniepokoić Microsoft. Przez pierwsze lata konsola Sony ma sprzedawać się dwukrotnie lepiej.

W raporcie podkreślono, że Xbox sprzedaje się dobrze jedynie na rynkach anglojęzycznych, właściwie nie pojawia się w Japonii i ma słabą pozycję w większości krajów europejskich. Co więcej, przez 20 lat nie udało mu się jeszcze wygrać z PlayStation, którego popularność jest globalna.

PlayStation znowu wygra z Xboxem – tak mówią prognozy specjalistów - ilustracja #2
Via Wccftech.

Serwis Wccftech zwraca uwagę na fakt, że producenci mają dwie odmienne wizje na nową generację. Z obserwacji poczynań obu firm wynika, że Microsoft planuje działania długoterminowe, a Sony wręcz przeciwnie. Amerykanie otwierają się też na inne platformy niż ich własna konsola. Zmiany w Game Pass i wsparcie dla usługi xCloud zdecydowanie mogą wpłynąć na odbiór nowego Xboxa. Dużą rolę odegrają też tytuły ekskluzywne, tak jak miało to miejsce przy PS4 i XOne.

Jest jednak coś, czego raport nie uwzględnia, a wpływ na sprzedaż będzie miało ogromny. Ceny w dniu premiery mogą zadecydować o tym, która konsola będzie chętniej kupowana. Na te dane musimy poczekać.