Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 września 2016, 19:12

autor: Ender

PlayStation VR – Amerykanie otrzymają więcej dem gier niż Europejczycy

Każdy egzemplarz gogli PlayStation VR będzie sprzedawany z dyskiem zawierającym wersje demonstracyjne wybranych gier. Jak się okazało, w Stanach Zjednoczonych znajdzie się na nim aż o 10 tytułów więcej niż w Europie. Nie wiemy na razie, czy brakujące dema pojawią się w PlayStation Store.

Długo oczekiwana październikowa premiera okularów PlayStation VR zbliża się wielkimi krokami. W minionych miesiącach poznaliśmy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące urządzenia, w tym jego cenę oraz parametry techniczne. Znamy też listę kilkudziesięciu tytułów wspierających gogle, które ukażą się w przeciągu najbliższego miesiąca. W ubiegłym tygodniu europejski oddział Sony zapowiedział, że wszystkie egzemplarze PlayStation VR będą sprzedawane wraz z dyskiem, zawierającym wersje demonstracyjne ośmiu gier. Dziś okazało się, że podobny bonus zostanie dołączony do okularów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Na płycie znajdzie się jednak osiemnaście różnych dem, o dziesięć więcej niż na Starym Kontynencie. Wśród nich jest także interaktywna prezentacja Reisdent Evil 7, pod tytułem Kitchen, która jeszcze przed oficjalnym zapowiedzeniem produkcji wzbudzała sensację na wielu branżowych targach i eventach. Na razie nie wiemy skąd wzięła się ta różnica i czy brakujące dema znajdą się w europejskim PlayStation Store. Sony nie wypowiedziało się jeszcze oficjalnie w tej sprawie.

Lista wersji demonstracyjnych, które dołączone zostaną do okularów PlayStation VR

 1. Allumette [wyłącznie w Ameryce]
 2. Battlezone
 3. DriveClub VR
 4. Eve: Valkyrie
 5. Gnog [wyłącznie w Ameryce]
 6. Harmonix Music VR [wyłącznie w Ameryce]
 7. Headmaster
 8. Here They Lie [wyłącznie w Ameryce]
 9. Job Simulator [wyłącznie w Ameryce]
 10. PlayStation VR Worlds
 11. Resident Evil 7 - Kitchen Teaser [wyłącznie w Ameryce]
 12. Rez Infinite [wyłącznie w Ameryce]
 13. Rigs Mechanized Combat League
 14. Thumper [wyłącznie w Ameryce]
 15. Tumble VR
 16. Until Dawn: Rush of Blood [wyłącznie w Ameryce]
 17. Wayward Sky
 18. Within [wyłącznie w Ameryce]
Do premiery okularów został jeszcze miesiąc. - PlayStation VR – Amerykanie otrzymają więcej dem gier - wiadomość - 2016-09-13
Do premiery okularów został jeszcze miesiąc.

PlayStation VR pojawi się w sklepach 13 października tego roku. Sugerowana cena urządzenia w naszym kraju to 1769 zł. Okulary wyposażone są w ekran OLED o rozmiarze 5,7 cala i rozdzielczości 1920 x 1080 RGB (960 x 1080 RGB na każde oko). W pudełku ze sprzętem znajdziemy także wspomagający konsolę moduł obliczeniowy, słuchawki, przewody HDMI i USB oraz zasilacz. Do działania gogli niezbędna jest kamera PlayStation 4. Chociaż większość gier korzysta ze standardowego gamepada, producenci zalecają także posiadanie co najmniej jednego kontrolera PlayStation Move.

 1. Oficjalna strona PlayStation VR