Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4
Okładka Harmonix Music VR: The Dance (PS4)

Harmonix Music VR: The Dance PS4

Przeznaczona do współpracy z goglami rzeczywistości wirtualnej produkcja muzyczna autorstwa studia Harmonix, znanego głównie za sprawą kolejnych odsłon serii Guitar Hero i Rock Band.

Zręcznościowe | muzyczne | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Harmonix Music VR: The Dance (PS4)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

13października2016

13października2016

PSN

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Harmonix Music VR: The Dance na PS4 to produkcja muzyczna przeznaczona dla gogli rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Tytuł został stworzony przez studio Harmonix, które ma na swoim koncie m.in. pierwsze odsłony serii Guitar Hero i cykl Rock Band. Projekt należy do rodziny Harmonix Music VR, w skład której wchodzi jeszcze The Easel i The Beach.

Mechanika

Tytuł nie jest typową grą, gdyż tak naprawdę nie chodzi w nim o wykonywanie określonych zadań, misji itd. Zamiast tego zabawa polega po prostu na doświadczaniu muzyki w środowisku rzeczywistości wirtualnej. Gracze trafiają do dziwnego, kolorowego świata pełnego niezwykłych istot, z którymi mogą rozkręcić imprezę. W tym celu stajemy za gramofonami i puszczamy piosenki. Deweloperzy przygotowali zaledwie siedemnaście utworów muzycznych, ale by rozszerzyć ten repertuar, wystarczy podłączyć do konsoli pamięć USB i wczytać własne kawałki, które bez problemu będą działać w Harmonix Music VR: The Dance. Jednak dobra impreza nie obędzie się bez bawiących się gości. Możemy się więc wcielić też w choreografa, który nauczy wirtualne postacie tańczyć.

System tworzenia choreografii jest bardzo prosty. Po wskazaniu danego imprezowicza, zatrzymuje się on w miejscu i możemy nim dowolnie obracać, ustalać pozycje itd. W ten sposób tworzymy sekwencje ruchów, którą postać następnie powtórzy na parkiecie. Ponadto w trakcie zabawy także sam gracz może odejść od gramofonów i potańczyć z gośćmi.

Dodatkową atrakcją jest możliwość ozdabiania naszego klubu dzięki wytwarzaniu przedmiotów, które „malujemy” wewnątrz gry. Stworzony w ten sposób obiekt będzie pulsować w rytm muzyki, podobnie zresztą jak reszta otaczającego nas świata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 0,4 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Gry podobne do Harmonix Music VR: The Dance

Klasyfikacja PEGI Harmonix Music VR: The Dance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.