Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 stycznia 2020, 08:55

autor: Aquma

Pierwszy benchmark nowego Radeona. Jest szybszy od GeForce RTX 2080 Ti

W bazie danych OpenVR pojawił się wpis, który może reprezentować nową kartę graficzną dla entuzjastów od AMD - tzw. „duże Navi”. Układ jest o 17% szybszy od GeForce’a RTX 2080 Ti.

AMD szykuje łakomy kąsek dla entuzjastów? - Pierwszy benchmark nowego Radeona. Jest szybszy od GeForce RTX 2080 Ti - wiadomość - 2020-01-10
AMD szykuje łakomy kąsek dla entuzjastów?

W bazie danych OpenVR pojawił się nowy wpis, który najprawdopodobniej dotyczy tzw. „dużego Navi”, czyli karty graficznej dla entuzjastów przygotowywanej przez AMD. Wygląda na to, że możemy mieć do czynienia z naprawdę wydajnym układem - w benchmarku GPU radzi sobie o 17,3% lepiej od mocarnego GeForce’a RTX 2080 Ti. Odkrycia dokonał muchcharles - użytkownik sekcji forum Reddit poświęconej AMD.

Nowa karta AMD w bazie danych OpenVR.
Nowa karta AMD w bazie danych OpenVR.

O omawianym układzie graficznym AMD wspominała w czasie targów CES 2020 prezes koncernu, czyli dr Lisa Su.

Wiem, że ci na Reddicie chcą wysokiej klasy układu Navi! Powiniście oczekiwać, że będziemy mieli wysokiej klasy Navi i że posiadanie go jest ważne. Rynek dedykowanych kart graficznych jest dla nas bardzo ważny, zwłaszcza w segmencie high-end. Więc oczekujcie, że będziemy mieli highendowe Navi, chociaż zazwyczaj nie komentuję niezapowiedzianych produktów - powiedziała dr Lisa Su.

Oczywiście na razie nie wiemy, czym jest tajemniczy wpis w bazie danych OpenVR. Możemy mieć do czynienia np. z układem wykorzystującym dwa GPU. Mimo wszystko są powody, by czuć ekscytację - być może AMD w końcu rzuci Nvidii wyzwanie na rynku kart graficznych dla entuzjastów. Wysoka wydajność „dużego Navi” byłaby też dobrym prognostykiem dla kolejnych kart opartych na poprawionej wersji tej architektury.

  1. AMD - strona oficjalna
  2. Nvidia - strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.