Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 marca 2014, 10:18

Pecetowi gracze mają oczekiwać większej uwagi ze strony Microsoftu

Phil Spancer z Microsoftu stwierdził, że w najbliższym czasie jego firma poświęci więcej uwagi potrzebom pecetowych graczy. Zapowiedział również, że latem tego roku ujawnione zostaną skierowane wyłącznie do nich nowe inicjatywy koncernu.

Czy inicjatywą koncernu będzie nowa wersja nielubianego serwisu Games for Windows Live? - Pecetowi gracze mają oczekiwać większej uwagi ze strony Microsoftu - wiadomość - 2014-03-22
Czy inicjatywą koncernu będzie nowa wersja nielubianego serwisu Games for Windows Live?

Jak podaje serwis Gamestop, podczas panelu na zakończonej właśnie konferencji GDC 2014, Phil Spencer, wiceszef Microsoft Studios, odpowiedzialny za konsole z rodziny Xbox, wypowiedział się na temat zaangażowania Microsoftu w rynek gier PC. Stwierdził, że w najbliższym czasie pecetowi gracze powinni spodziewać się znacznie większej uwagi ze strony koncernu. Pierwszą oznaką tego wzrostu zainteresowania jest zapowiedź DirectX 12, który ma znacząco poprawić wydajność współpracujących z nim aplikacji. Spencer pochwalił równocześnie firmę Valve oraz jej platformę Steam. Jego zdaniem, w przeciągu ostatnich 10 lat zrobiła ona więcej dla miłośników elektronicznej rozrywki na PC niż Microsoft. Producent systemów z rodziny Windows ma zresztą doceniać ten fakt. Nie boi się jednak konkurencji ze strony Steam OS oraz korzystających z niego dedykowanych komputerów tzw. Steam Machines.

Spencer zapowiedział także, że latem tego roku pecetowi gracze powinni spodziewać się ujawnienia skierowanych do nich priorytetowych inicjatywy Microsoftu. Nie podał jednak żadnych szczegółów. Dodajmy, że według plotek w tym samym czasie wygaszone ma zostać wsparcie dla znienawidzonego przez wielu serwisu Games for Windows Live. Być moze chodzi więc, między innymi, o zupełnie nową odsłonę tej usługi.