Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 września 2020, 17:57

PC wewnątrz PlayStation wygląda imponująco

Użytkownik serwisu reddit pochwalił się swoim fantastycznym projektem komputera wewnątrz konsoli.

PC wewnątrz PlayStation wygląda imponująco - ilustracja #1
Prawdziwe piękno drzemie w środku. Źródło – reddit/uswing_the_hammer.

Dla niektórych z nas największą przewagą komputerów stacjonarnych nad konsolami jest nie większa moc czy dostęp do myszki i klawiatur (które zresztą są już częściowo obsługiwane na konsolach), a niemal nieskończone możliwości modyfikowania sprzętu. PC możemy z racji na postępującą miniaturyzację zmieścić praktycznie wszędzie (np. Intel NUC wielkości pendrive).

Ciekawym podejściem jest też włożenie nowoczesnych części do starszego sprzętu, tak jak to zrobił kiedyś youtuber Linus Sebastian, umieszczając gamingowy komputer w oryginalnym Xboksie. Kwestią czasu było, aż ktoś spróbuje zrobić coś podobnego z pierwszym PlayStation. Pewnemu użytkownikowi serwisu Reddit udało się to w wyjątkowo efektownym stylu – z podświetlanymi wszystkimi możliwymi elementami konsoli – portami, pokrywą napędu i całym wnętrzem.

How to make your console gamer into a PC gamer from r/pcmasterrace

Sercem komputera jest leciwy procesor Intela i3-7100, system wyposażony jest ponadto w dysk SSD 128 GB, 8 GB pamięci RAM, niskoprofilowe chłodzenie Askasa i mnóstwo ledowych światełek RGB. Maszyna nie posiada karty graficznej ze względu na miniaturowy rozmiar płyty głównej i obudowy, ale nie powinno to przeszkadzać w żadnym stopniu przy emulacji starszych konsol, takich jak właśnie PS1 w rozdzielczości HD czy GameCube, PS2, NES, SNES i wiele innych. Do nowoczesnych gier autor projektu używać będzie streamingu, co wydaje się rozsądnym rozwiązaniem, zwłaszcza przy dobrym połączeniu internetowym.

Z przyjemnością patrzymy na takie projekty, wykorzystujące ikoniczny design produktów z lat minionych i dające im nowe życie. Granicą w takich sprawach jest tylko ludzka kreatywność, a jak widzimy, zdaje się ona nie mieć granic.