Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 kwietnia 2020, 08:46

autor: Adrian Werner

Pad do PS5 - DualSense ujawniony

Firma Sony ujawniła DualSense, czyli bezprzewodowy kontroler, który posłuży nam do zabawy na konsoli PlayStation 5. Zmiany w porównaniu z padem DualShock 4 są spore.

Pad do PS5 - DualSense ujawniony - ilustracja #1
Zamiast spodziewanego pada DualShock 5 otrzymamy kontroler DualSense.
Pad do PS5 w skrócie:
  1. nazwany został DualSense, a nie DualShock 5;
  2. jest bezprzewodowy;
  3. bardziej obły w kształcie niż DualShocki;
  4. przycisk Share zastąpi przycisk Create;
  5. pad wyposażony zostanie w technologię haptyczną i adaptacyjne triggery;
  6. DualSense posiada wbudowany mikrofon.

Firma Sony ujawniła DualSense, czyli bezprzewodowy kontroler, który dołączany będzie do konsol PlayStation 5. Tym samym po czterech generacjach żegnamy się z nazwą DualShock. Pomimo zmiany kształtu na bardziej obły pad ma zachować wszystko, za co ludzie polubili poprzednie urządzenia tego typu.

DualSense wyposażony zostanie w technologię haptyczną, co umożliwi realistyczne wibracje. Dodatkową atrakcją będą adaptacyjne triggery z różną siłą nacisku, co pozwoli deweloperom lepiej oddać np. naciąganie cięciwy łuku.

Pad do PS5 - DualSense ujawniony - ilustracja #2

Znany z DualShocka 4 przycisk Share zastąpi nowy, nazwany Create, który ma pozwolić na tworzenie „epickich gameplayów”. Niestety, Sony nie ujawniło, co dokładnie to oznacza, ale więcej konkretów mamy otrzymać już wkrótce.

Pad do PlayStation 5 posiadać będzie także wbudowany mikrofon, co umożliwi komunikację głosową bez zestawu słuchawkowego. Urządzenie ma także zaoferować mocny akumulator.

DualSense zrywa z tradycją padów do PlayStation, które wykonane były w jednym kolorze. Przy kontrolerze do PS5 Sony postawiło na dwie główne barwy i sądząc po pierwszych zdjęciach, całość prezentuje się atrakcyjnie. Ciekawi nas, czy sama konsola również będzie posiadała obłe kształty i dwukolorowy projekt.

Przypomnijmy, że PlayStation 5 ma ukazać się w tym roku, choć na razie Sony nie podało konkretnego terminu. Firma zapewnia jedynie, że obecna sytuacja z koronawirusem nie powinna wpłynąć na datę premiery.

  1. Oficjalna strona PlayStation
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach