Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 marca 2021, 13:03

autor: Evil96

Ożywianie zmarłych na zdjęciach - Deep Nostalgia robi furorę w sieci

Uruchomiona przez MyHeritage Deep Nostalgia robi ostatnio furorę w Internecie. Jest to intrygująca usługa korzystająca ze sztucznej inteligencji, której zadaniem jest ożywić zdjęcie osób lub nawet uchwyconą na nim figurę, zmieniając je w animacje.

Rozwój sztucznej inteligencji choć do prostych nie należy, tak sukcesywnie pokazuje, że jest czymś istotnym dla świata i może dawać niesamowite efekty. Dowodem tego jest opracowana przez izraelską firmę D-ID usługa Deep Nostalgia, bazująca na technologii deepfake, dzięki której można ożywić nie tylko stare zdjęcia, ale również uchwycone na nich figury przy pomocy specjalnego algorytmu.

Co ciekawe, system po przesłaniu zdjęcia najpierw je odnawia, a następnie tworzy krótki animowany film w formie pliku .gif. Żeby z niego skorzystać, wystarczy założyć darmowe konto na MyHeritage i potem przesłać wybrane przez siebie zdjęcie, które może być zrobione dowolnym aparatem. AI obsługuje zarówno nowe, jak i stare zdjęcia. Te ostatnie szczególnie przypadły do gustu internautom, gdzie bardzo często animują oni fotki swoich zmarłych krewnych.

Witryna może obsłużyć jednocześnie jedną „twarz” ze zdjęcia. Jednak wraz z rozwojem usługi powinno udać się w przyszłości animować np. całą rodzinę na fotografii. Natomiast zdjęć w wersji darmowej można przesłać pięć. Jeśli zaś usługa przypadnie komuś do gustu, można przejść na płatną wersję, która zdejmuje niniejsze ograniczenie.

Omawiana usługa wywołała spore poruszenie wśród użytkowników – nie zabrakło także mieszanych odczuć, co jest właściwie czymś zrozumiałym. Ożywianie twarzy zmarłych z fotografii, choć jest ciekawe, może wywoływać negatywne emocje. Dlatego Deep Nostalgia dla niejednej osoby zostanie tylko ciekawostką, a nie czymś, z czego będzie regularnie korzystać.

Ożywianie zmarłych na zdjęciach - Deep Nostalgia robi furorę w sieci - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.