Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 grudnia 2012, 18:56

autor: Ender

Ouya – pierwsze deweloperskie egzemplarze konsoli w grudniu

Pierwsze egzemplarze deweloperskie konsoli Ouya, której produkcja została sfinansowana dzięki zbiórce pieniędzy w serwisie Kickstarter, zaczną być wysłane do odbiorców zgodnie z planem, od 28 grudnia. Twórcy systemu obiecują, że na posiadaczy tej wersji sprzętu czekać będzie dodatkowa niespodzianka.

Ouya w całej okazałości - Ouya – pierwsze deweloeprskie egzempalrze konsoli w grudniu - wiadomość - 2012-12-02
Ouya w całej okazałości

Twórcy konsoli Ouya potwierdzili właśnie na oficjalnej stronie, że zgodnie z planem już 28 grudnia rozpoczną wysyłkę jej pierwszych egzemplarzy. Otrzymają je osoby, które zapłaciły za deweloperską wersję sprzętu. Chociaż standardowy model, którego premiera będzie miała miejsce w marcu, również wyposażony zostanie w narzędzia dla twórców aplikacji, to pierwsza linia Ouya ma się od nich nieco różnić. Na razie nie sprecyzowano czym dokładnie, ale zasugerowano, że będzie to interesująca niespodzianka.

Producenci zapowiedzieli przy tym, że organizują specjalny konkurs dla deweloperów, w którym co 10 dni będzie do wygrania będzie jeden egzemplarz Ouya. Rywalizacja rozpocznie się 10 grudnia i ma trwać przez ponad trzy miesiące. Wystarczy opisać na Twitterze swój pomysł na grę i opatrzyć go tagiem #myouyagame. Pod uwagę będzie brana, między innymi, popularność wpisu oraz wykonalność całej idei. Szczegóły dostępne są w tym miejscu.

Ouya to pierwsza konsola, której produkcja została sfinansowana dzięki zbiórce pieniędzy w serwisie Kickstarter. Projektantom systemu udało się w przeciągu miesiąca zebrać ponad 8,5 miliona dolarów, bijąc wszelkie rekordy i zwracając na siebie uwagę graczy z całego świata. Niewielkich rozmiarów urządzenie, kosztujące 99 dolarów, korzysta z systemu Android i wyposażone będzie w czterordzeniowy procesor Tegra 3, 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci typu flash oraz kartę sieciową WiFi, a także dedykowany gamepad.

  1. Ouya strona oficjalna
  2. Ouya na Kickstarterze