Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 lutego 2019, 11:38

autor: ElMundo

Oppo – chiński producent smartfonów – wchodzi na polski rynek

Po wejściu na polski rynek dynamicznie rozwijających się producentów smartfonów z Chin – Xiaomi i Huawei – czas na kolejnego potentata prosto z Państwa Środka. Do naszych sklepów trafiło kilka modeli firmy Oppo.

Oppo – chiński producent smartfonów – wchodzi na polski rynek - ilustracja #1

W ostatnich latach rynek smartfonów rozwija się pod dyktando chińskich firm – choć liderem wciąż jest południowokoreański Samsung, to obecność aż trzech koncernów z Chin musi robić wrażenie. Do tej pory na polskim rynku oficjalnie mogliśmy kupić sprzęty dwóch producentów z tego kraju – Xiaomi oraz Huawei; co więcej, drugi z tych podmiotów wyprzedził Samsunga pod względem liczby sprzedanych urządzeń. Teraz do tego duetu dołącza trzeci gracz – Oppo.

Wczoraj do sklepów na terenie Polski trafiło kilka nowych modeli tego producenta – najważniejszym z nich jest oczywiście flagowy Find X. To smartfon napędzany układem Qualcomm Snapdragon 845, wspieranym przez 8 GB pamięci RAM. Na dane otrzymujemy 256 GB miejsca w pamięci wewnętrznej, z kolei pstrykanie fotek umożliwi zestaw złożony z dwóch obiektywów – 20- i 16-megapikselowego. Selfie wykonamy za pośrednictwem frontowego aparatu o rozdzielczości 25 megapikseli, z kolei bateria o pojemności 3400 mAh została wyposażona w technologię szybkiego ładowania SuperVOOC, która pozwala na uzupełnienie energii w ogniwie do pełna w zaledwie 35 minut. Cena tego modelu to 3699 złotych, a specjalna wersja o nazwie Oppo Find X Automobili Lamborghini Edition z obudową z włókna węglowego i większą przestrzenią na dane jest blisko dwukrotnie droższa.

Oprócz tego na półkach sklepowych znajdziemy trzy modele:

  1. RX17 Pro – smartfon napędzany procesorem Snapdragon 710 z 6 GB RAM. Pamięć wewnętrzna to 128 GB, a aparat główny jest złożony z trzech obiektywów: 20 MP, 12 MP oraz Time of Flight 3D. Wyposażenie obejmuje także aparat frontowy 25 MP, baterię 3700 mAh z SuperVOOC oraz moduł NFC. Cena – 2599 złotych.
  2. RX17 Neo – uproszczona wersja modelu RX17 Pro. Smartfon bazuje na Snapdragonie 660 i 4 GB RAM oraz oferuje 128 GB wolnej przestrzeni. Aparat główny złożony jest z dwóch obiektywów: 16 + 2MP, a bateria ma pojemność 3600 mAh. Cena – 1499 złotych.
  3. AX7 – najtańszy z oferowanych modeli, napędzany procesorem Qualcomm Snapdragon 450, wspieranym przez 3 GB RAM. Na dane otrzymujemy 64 GB, z kolei aparat złożony jest z dwóch obiektywów o rozdzielczości 16 i 2 MP. Atutem tego modelu jest bateria o pojemności 4230 mAh. Cena – 999 złotych.
Oppo AX7 to najtańsza propozycja chińskiego koncernu. - Oppo – chiński producent smartfonów – wchodzi na polski rynek - wiadomość - 2019-02-01
Oppo AX7 to najtańsza propozycja chińskiego koncernu.

Ceny premierowych modeli od Oppo może i nie należą do najniższych, ale cieszy fakt, że kolejny wielki producent smartfonów oficjalnie zawitał do naszego kraju. Tym samym w Polsce możemy bez trudu zakupić urządzenia praktycznie każdego znanego producenta – nowe modele Oppo nabędziecie zarówno w wolnej sprzedaży, jak i u największych polskich operatorów telefonicznych.

  1. Strona internetowa firmy Oppo