Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 marca 2019, 16:03

autor: aadamus

Opera na Androida wprowadza darmowy VPN

Udostępniona wczoraj wersja Opery oznaczona numerem 51 wprowadziła darmowy VPN dla wszystkich użytkowników. Dzięki włączeniu tej funkcji można znacząco zwiększyć bezpieczeństwo w czasie korzystania z Internetu.

Opera na systemie Android otrzymała darmowy VPN - Opera na Androida wprowadza darmowy VPN - wiadomość - 2019-03-21
Opera na systemie Android otrzymała darmowy VPN

Ponad miesiąc temu pisaliśmy o beta-testach przeglądarki Opera na Androida. Oferowała ona bardzo ciekawą funkcję – wbudowany, darmowy VPN. Wczoraj udostępniona została ona w stabilnej wersji oznaczonej numerem 51. Oznacza to, że będzie się sukcesywnie pojawiać na kolejnych urządzeniach.

Czym jest VPN? To wirtualny serwer, który szyfruje wszystkie dane, jakie użytkownik wysyła do sieci. Dzięki temu, wszystkie wrażliwe informacje są trudne do przechwycenia. Używanie tej funkcji zwiększa więc znacząco bezpieczeństwo w czasie korzystania z Internetu – szczególnie przy kontakcie z otwartą siecią. W przypadku Opery zastosowano 256-bitowe szyfrowanie. Dodatkowo zdać się można na optymalne ustawienia lokalizacji lub samemu wskazać wybrany przez siebie serwer. Warto zauważyć także, że VPN Opera nie przechowuje żadnych informacji, zgromadzonych w czasie użytkowania.

VPN w Operze można aktywować w bardzo łatwy sposób. Wersja 51 posiada w ustawieniach specjalny suwak. Za jego pomocą można aktywować tę funkcję. Dodatkowo po jej uruchomieniu można dostosować kilka dodatkowych parametrów.

Mobilną wersję Opery przeznaczoną na urządzenia z systemem Android pobrać można za pomocą sklepu Google Play oraz oficjalnej strony przeglądarki.