Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 maja 2020, 13:00

autor: Smoczy

OnePlus 8 Pro już nie prześwietli ubrań

Użytkownicy OnePlus 8 Pro nie nacieszyli się zbyt długo funkcją Photochrom. Twórcy mają zamiar wycofać ją w aktualizacji.

OnePlus 8 Pro już nie prześwietli ubrań - ilustracja #1
Skargi wielu osób zmusiły OnePlus do wprowadzenia zmian.

Niemałe zamieszanie wzbudziła specjalna funkcja, w którą został wyposażony aparat w nowym OnePlus 8 Pro. Z użyciem odpowiedniego filtra dostępnego w smartfonie, który został stworzony w celu kreatywnego tworzenia zdjęć, z zupełnie inną kompozycją barw, możemy patrzeć przez wybrane obiekty. Oczywiście materiał, przez który chcielibyśmy spojrzeć, musi być odpowiednio cienki. I to nie spodobało się wielu osobom, które bały się naruszenia swojej prywatności.

Oczywiście kamera nie pozwalała na bezpardonowy skan wszystkiego, co jest dookoła. Efekt nie był nadzwyczajny, niemniej istniała możliwość zobaczenia, co kryje się za niektórymi materiałami, co pokazał jeden z twórców na platformie YouTube.

OnePlus zdecydował się na szybkie działanie i opublikował wpis informujący o pracy nad aktualizacją systemu.

W ciągu ostatnich kilku dni odbyło się wiele dyskusji na temat możliwości kamery z filtrem kolorów w modelu OnePlus 8 Pro. Wielu użytkowników i przedstawicieli mediów mówiło o specyficznych zdjęciach, które można nim zrobić, ale niektórzy zadawali również pytania o jego możliwości w zakresie patrzenia przez niektóre materiały.

Choć uważamy, że ten aparat daje użytkownikom możliwość uzyskania większej kreatywności dzięki fotografii w smartfonie, rozumiemy również obawy. Dlatego też pracujemy już nad aktualizacją OTA, którą w najbliższych tygodniach będziemy publikować, aby zostawić filtr Photochrom, ograniczając jednocześnie inne funkcje, które mogą budzić obawy.

OnePlus 8 Pro już nie prześwietli ubrań - ilustracja #2
Cienki materiał, stworzony w celu przepuszczania promieni pokazuje swoje wnętrze pod okiem filtru. (fot. TheVerge)

Filtr został tymczasowo wyłączony w systemach HydrogenOS, natomiast w OxygenOS ciągle działa. Skąd taka decyzja? Wersje systemu HydrogenOS są najpopularniejsze w Chinach i to właśnie tam pojawiło się najwięcej głosów zaniepokojonych osób. OnePlus informuje, że chcą skupić się na aktualizacji, która ma pojawić się w ciągu najbliższych tygodni i z tego względu nie zablokowali filtru na globalnym systemie - Oxygen OS.

Jak to działa?

Szybkie wyjaśnienie jak działa funkcja Photochrom w One Plus 8 Pro. Całość opiera się o fale podczerwieni. Czwarty aparat w omawianym smartfonie działa w specyficzny sposób - wychodząc poza standardowe spektrum, zbiera światło niewidoczne dla ludzkiego oka, które w standardowych urządzeniach fotograficznych byłoby niechciane i po prostu ścinane. Po odpowiednim przetworzeniu zdjęcia przez filtr uzyskujemy surrealistyczny wręcz efekt. To właśnie dzięki dołączeniu do zdjęcia podczerwieni jesteśmy w stanie widzieć przez wybrane przedmioty przy użyciu aparatu. Na wielu testach w sieci przedstawiane są piloty, AppleTV czy kontrolery do gier. To urządzenia, które zbudowane są z cienkich materiałów, przepuszczających promienie. Podczerwień pozwala nam wysyłać sygnały z urządzeń takich jak właśnie kontroler do gier w celu komunikacji z konsolą/PC.

Nie wiemy, w jaki sposób OnePlus chce pozbyć się problemu, który zauważają niektóre osoby. Czy będzie to wprowadzenie specjalnego algorytmu, czy finalnie usunięcie filtru Photochrom. Pozostaje nam jedynie czekać na aktualizację.

  1. OnePlus - strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.