Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 czerwca 2020, 14:00

autor: Aquma

Obawy o cenę PS5: „za więcej niż 500 dolarów wolę zmodernizować PC”

Wielu graczy obawia się, czy Sony ustali cenę PS5 na poziomie odpowiadającym ich oczekiwaniom. Dla niektórych osób kupno konsoli kosztującej więcej niż 450 czy 500 dolarów mija się z celem – wskazują, że lepszą opcją staje się wówczas upgrade komputera.

Obawy o cenę PS5: „za więcej niż 500 dolarów wolę zmodernizować PC” - ilustracja #1
PS5 to nadal wielka zagadka.

W SKRÓCIE:

  1. gracze obawiają się, że PS5 nie będzie odpowiednio wycenione;
  2. dla większości osób magiczną granicą, powyżej której zakup konsoli nie będzie opłacalny, jest 500 dolarów;
  3. według analityków cena konsoli będzie wahała się w przedziale 450-500 dolarów.

Pomimo przełożenia prezentacji Sony z powodu zamieszek w Stanach Zjednoczonych, PlayStation 5 nadal wzbudza olbrzymie emocje – fani czują, że moment, w którym Japończycy odsłonią karty, zbliża się wielkimi krokami. Jednak pozytywnym emocjom towarzyszy też niepewność i sporo obaw. Jednym z najczęściej poruszanych tematów jest możliwa cena urządzenia – na forum Reddit pojawiają się liczne wątki poświęcone temu tematowi.

PS5 - cena jedną z głównych obaw graczy

Choć większość osób oczekuje, że w dniu premiery sprzęt będzie droższy od PS4 w analogicznym czasie, to niektórzy przyznają, że powyżej pewnego poziomu cenowego konsola przestanie być dla nich atrakcyjna.

500 dolarów - wiele osób kupi to bez wątpienia. 600 dolarów - nie wiem, jak w przypadku innych, ale jeśli tak się stanie, dla mnie na pewno nie będzie to zakup premierowy – twierdzi BYKHero-97.

Każdy, kto myśli, że to będzie mniej niż 500 dolarów, zwraca uwagę złotej rybki. Osobiście mam tylko nadzieję, że to nie będzie 700 dolarów – zauważa Popetown.

Niektórzy są gotowi zapłacić więcej – np. 600 dolarów. Stawiają jednak warunki, takie jak daleko posunięta wsteczna kompatybilność.

Dopóki Sony nie będzie tego sprzedawało za 600 dolarów, na krótką metę nie będzie to dla nich całkowita katastrofa, choć ja osobiście byłbym skłonny wydać tyle, gdyby konsola miała wbudowaną wsteczną kompatybilność z PS1/2/3 – zauważa OsananajimiShipper.

A może PC zamiast konsoli?

Część osób zauważa, że zbyt wysoka cena PS5 – a także Xboksa Series X – sprawi, że sensowniejszą opcją stanie się inwestycja w komputer.

Ludzie nie są skłonni dużo wydawać. Na pewno nawet nie pomyślę o kupnie (tej konsoli - przyp red.), jeśli będzie kosztowała ponad 499 dolarów. Równie dobrze mogę wtedy zmodernizować swój komputer – przekonuje WalrusOwner.

Kupię komputer w przyszłym roku, jeśli to będzie tyle kosztować. W przyszłym roku lub rok później PC zdominuje rynek, jeśli chodzi o specyfikację sprzętową. I nie będę musiał wydawać 60 dolarów rocznie na dziadowskie serwery Sony – zgadza się Archer_90.

Jaka będzie cena PS5?

Zdaniem znanego analityka firmy Wedbush Securities, Michaela Pachtera, oraz byłego pracownika EA i Microsoftu, Petera Moore’a, Sony będzie zmuszone ustalić cenę PS5 na poziomie 500 dolarów, a gigant z Redmond najprawdopodobniej wykorzysta ten fakt i będzie sprzedawał mocniejszego (przynajmniej na papierze) Xboksa Series X nawet o 100 dolarów taniej. Kwoty w przedziale 450-500 dolarów podawali w przeszłości inni analitycy – np. Piers Hading-Rolls z firmy Ampere Analysis.

  1. PS5 - strona oficjalna