Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 czerwca 2019, 12:17

autor: Aquma

Nvidia szykuje odświeżoną konsolę Shield TV

Serwis Android TV donosi, że firma Nvidia planuje stworzyć odświeżoną wersję konsoli Shield TV. Sprzęt ma być oparty o nowszą wersję układu Tegra X1. Niestety, na razie nie wiadomo, czy na pewno trafi na rynek.

Nvidia planuje kolejną wersję Shield TV? - Nvidia szykuje odświeżoną konsolę Shield TV - wiadomość - 2019-06-17
Nvidia planuje kolejną wersję Shield TV?

Przeciek, do którego dotarł serwis Android TV sugeruje, że koncern Nvidia planuje stworzyć odświeżoną wersję konsoli / urządzenia strumieniującego Shield TV. Informacja została opublikowana na Twitterze, a jej źródłem jest wpis na forum dedykowanym omawianemu gadżetowi.

Urządzenie ma nosić nazwę kodową „mdarcy” i prawdopodobnie wykorzysta nieco nowszą wersję układu Tegra X1 – t210 b01. Czip może być taktowany trochę wyższym zegarem i ma posiadać „kilka dodatkowych rzeczy”. Otrzymamy też nowszą wersję systemu operacyjnego Android (9.0 – Pie). Niestety, na razie nie wiadomo, czy model faktycznie trafi na rynek.

Nowe „urządzenia Shield” najprawdopodobniej wykorzystają t210 b01, który jest taktowany nieco wyżej/niżej, w zależności od modelu x1(t210) i ma kilka dodatkowych rzeczy. Nvidia z całą pewnością ma model Shield TV wykorzystujący ten sprzęt (mdarcy), ale może nie wypuścić go na rynek – czytamy we wspomnianym wpisie.

Shield TV – co to takiego?

Nvidia Shield TV to urządzenie strumieniujące, które podłączamy do swojego telewizora. Sprzęt umożliwia granie z wykorzystaniem chmury (w oparciu o usługę GeForce NOW), streamowanie gier z własnego komputera, a nawet odpalanie produkcji dedykowanych systemowi Android (gier mobilnych). Możemy też oglądać treści VOD (m.in. Netflix, Amazon Prime) oraz słuchać muzyki (Spotify, Apple iTunes, Google Play Muzyka). Produkt trafił na rynek w maju 2015 roku i należy do rodziny Nvidia Shield, w której znajdziemy także tablet (Shield Tablet) oraz przenośną konsolę (Nvidia Shield Portable).

Warto przypomnieć, że powyższe informacje to na razie jedynie niepotwierdzone plotki – traktujcie je z dużą dozą ostrożności.

  1. NVIDIA – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.