Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 kwietnia 2021, 10:28

autor: aadamus

Nvidia sugeruje odinstalowanie pechowej łatki do Windows 10 [Aktualizacja]

Obowiązkowy patch KB5001330 dla systemu Windows 10 spowodował wiele błędów wpływających na płynność gier. Narzekania społeczności dotarły do Nvidii, która zasugerowała odinstalowanie łatki, by wyeliminować problemy.

Aktualizacja: Microsoft naprawił błąd z płynnością w grach. Łatka w ciągu najbliżej doby trafi na wszystkie komputery z systemem Windows 10.

W ubiegłym tygodniu Microsoft udostępnił obowiązkowy patch KB5001330 dla systemu Windows 10. Aktualizacja wprowadziła 114 poprawek bezpieczeństwa, ale jednocześnie dodała wiele problemów z wydajnością. W ich wyniku sporo gier działa o wiele mniej płynnie niż przed instalacją łatki. Spowodowało to, że pracownicy firmy Nvidia zaczęli proponować jej odinstalowanie.

Jak wspominaliśmy wcześniej, internauci skarżą się na pojawiające się niebieskie ekrany, błędy profili użytkownika oraz problemy z zainstalowanymi grami. W trakcie zabawy można doświadczyć nie tylko spadków liczby wyświetlanych klatek na sekundę, ale także poważniejszych problemów – w tym całkowitego zaprzestania działania tytułu. Głosy niezadowolenia dotarły do firmy Nvidia. Na oficjalnym forum koncernu pojawił się wpis, w którym pracownicy sugerują przywrócenie systemu Windows 10 do stanu sprzed pechowej aktualizacji. Ma to tymczasowo zniwelować kłopoty z grami.

Microsoft pracuje już nad poprawkami do pechowej aktualizacji. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie trafią one do użytkowników systemu Windows 10.

  1. Nvidia – oficjalna strona
Nvidia sugeruje odinstalowanie pechowej łatki do Windows 10 [Aktualizacja] - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.