Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 czerwca 2013, 09:24

autor: Góral

Nvidia Shield będzie kosztować 299 dolarów

Pierwotna cena konsoli Shield została ustalona na poziomie 350 dolarów, jednak na kilka dni przed premierą urządzenia firma Nvidia postanowiła obniżyć ją o 50 dolarów. Sprzęt ukaże się w Stanach Zjednoczonych 27 czerwca.

Firma Nvidia poinformowała, że konsola Shield zadebiutuje na amerykańskim rynku 27 czerwca w cenie 299 dolarów (około 980 zł bez podatku VAT). Wcześniej była mowa o 350 dolarach (około 1150 zł), więc jeszcze przed premierą urządzenie doczekało się pokaźnej obniżki.

Nvidia Shield umożliwi strumieniowanie gier z komputerów PC. - Nvidia Shield będzie kosztować 299 dolarów - wiadomość - 2013-06-21
Nvidia Shield umożliwi strumieniowanie gier z komputerów PC.
Nvidia Shield w skrócie:
  • Konsola przenośna działająca pod kontrolą systemu operacyjnego Android
  • Urządzenie umożliwiać będzie zabawę z grami znanymi z tabletów, smartfonów i ekskluzywnymi produkcjami, a także strumieniowanie PC-towych tytułów
  • Sprzęt ukaże się 27 czerwca w cenie 299 dolarów

Nowa cena została w gruncie rzeczy ustalona przez graczy. Manager projektu, Jason Paul, stwierdził, że do koncernu dotarło wiele głosów, że sprzedaż za 299 dolarów byłaby strzałem w dziesiątkę, więc postanowiono się do tego dostosować.

Sprzęt został zapowiedziany na początku bieżącego roku. Dowiedzieliśmy się wówczas, że konsola wyposażona będzie w układ Tegra 4, składający się z czterordzeniowego procesora ARM Cortex-A15 i GPU wyposażonego w 72 rdzenie graficzne. Shield posiada kilka ciekawych funkcji. Z jednej strony jest handheldem, działającym w oparciu o system Android. Z drugiej urządzenie umożliwia strumieniowanie gier z komputerów PC wyposażonych w karty grafiki z serii GTX 650 lub nowsze. Można je też podłączyć do telewizora, gdyż wspiera wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 720p.

Shield można już zamawiać na oficjalnej stronie i w wybranych amerykańskich sklepach, niestety obecnie mogą ją nabyć jedynie mieszkańcy Kanady i Stanów Zjednoczonych. Nie wiemy także, kiedy, i czy w ogóle, urządzenie trafi do Polski.

Nvidia to kalifornijska firma technologiczna, specjalizująca się w produkcji kart grafiki. Koncern został założony w 1993 roku przez Jen-Hsun Huanga, Chrisa Malachowsky’ego i Curtisa Priemia. Obecnie firma najbardziej znana jest z układów GeForce i podzespołów Tegra dedykowanych urządzeniom mobilnym.