Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 lipca 2018, 19:42

autor: Serek

Nvidia GeForce GTX 1180 już we wrześniu?

Plotek i domysłów na temat nowych kart graficznych od Nvidii ciąg dalszy. Tym razem na stronie jednego z wietnamskich sklepów pojawiła się oferta modelu GeForce GTX 1180, wraz z ceną oraz specyfikacją.

Kiedy wreszcie gracze dostaną oficjalną zapowiedź nowych układów graficznych od Nvidii? - Nvidia GeForce GTX 1180 już we wrześniu? - wiadomość - 2018-07-03
Kiedy wreszcie gracze dostaną oficjalną zapowiedź nowych układów graficznych od Nvidii?

Od dłuższego czasu słyszymy nowe informacje i plotki odnośnie wciąż niezapowiedzianej oficjalnie nowej generacji kart graficznych od Nvidii. Tym razem przeciek wydaje się być bardzo prawdopodobny. Jak podaje serwis TechPowerUp, w ofercie na stronie jednego z wietnamskich sklepów internetowych pojawił się model GeForce GTX 1180 wraz ze specyfikacją oraz zdjęciami. Informacja zniknęła już z witryny, jednak jak wszyscy wiemy, w internecie nic nie ginie.

Nvidia GeForce GTX 1180 już we wrześniu? - ilustracja #2

Według przecieku, nowy GeForce w autorskiej wersji ASUS ROG Strix ma bazować na rdzeniu GT104 z serii Turing, która prawdopodobnie jest rozgałęzieniem Volty, czyli obecnie najbardziej zaawansowanej architektury Nvidii, posiadającej na pokładzie rdzenie Tensor oraz DPFP (zoptymalizowane pod kątem operacji zmiennoprzecinkowych o podwójnej precyzji). GeForce GTX 1180 ma oferować 3584 rdzenie CUDA i 16 GB pamięci GDDR6 od firmy Micron. Pamięć RAM karty ma posiadać 256-bitową szerokość magistrali, co jeśli połączymy z taktowaniem 14 GHz, da nam przepustowość rzędu 409,6 GB/s.

Nvidia GeForce GTX 1180 już we wrześniu? - ilustracja #3

Według zamieszczonej na stronie oferty, cena ma oscylować w granicach 1,5 tysiąca dolarów. Przy obecnym kursie walut daje nam to około 5800 złotych, co raczej nie zachęca do zamówień przedpremierowych. Karta ma być dostępna 28 września, czyli tydzień po targach gamescom, na których, według plotek, Nvidia ma przedstawić ją światu. To jak na razie wciąż tylko pogłoski i należy sobie zdawać sprawę, że wiarygodne informacje uzyskamy dopiero przy oficjalnej zapowiedzi producenta.

  1. Oficjalna strona firmy Nvidia