Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 grudnia 2019, 10:01

autor: DM

Nowy-stary DualShock 4. Sony patentuje nową wersję pada do PlayStation

DualShock z dwoma dodatkowymi przyciskami. Sony opatentowało właśnie nową wersję swojego pada i prawdopodobnie nie jest on przeznaczony dla PlayStation 5.

W przyszłym roku poczciwy kontroler od PS4 może doczekać się takich zmian, że konieczna będzie zmiana nazwy na DualShock 4 PRO. - Nowy-stary Dualshock 4. Sony patentuje nową wersję pada do PlayStation - wiadomość - 2019-12-30
W przyszłym roku poczciwy kontroler od PS4 może doczekać się takich zmian, że konieczna będzie zmiana nazwy na DualShock 4 PRO.

Sony opatentowało niedawno nową wersję kontrolera DualShock 4. Na pierwszy rzut oka to stary i dobrze znany pad z PS4, ale różnią go dwa dodatkowe przyciski na spodzie. Przypomina to rozwiązanie znane już z nakładki zaprojektowanej przez Sony, która oficjalnie pojawi się w przyszłym roku. Również i w tym przypadku guziki mają być dowolnie programowalne. Jak podaje serwis Polygon, który odkrył ten wpis patentowy z 26 grudnia w bazie Światowej Organizacji Własności Intelektualnej WIPO, przyciski mogłyby być umieszczane w różnej pozycji na spodzie, by wygoda ich używania była dostosowana do indywidualnych preferencji.

Główną zmianą w opatentowanym padzie są dwa dolne przyciski. - Nowy-stary Dualshock 4. Sony patentuje nową wersję pada do PlayStation - wiadomość - 2019-12-30
Główną zmianą w opatentowanym padzie są dwa dolne przyciski.

Kolejną istotną zmianą jest brak centralnego przycisku PS Button pomiędzy gałkami. Co ciekawe, nowa wersja DualShocka z patentu nadal posiada odchodzący już do lamusa port microUSB, a to pozwala sądzić, że ulepszony pad nie jest projektowany z myślą o nadchodzącej PlayStation 5, w której ma znaleźć się najnowsze rozwiązanie, czyli port USB-C. Jak na razie nie wiadomo więc, czy DualShock z dolnymi przyciskami powstaje z myślą o jakiejś specjalnej wersji PS4 na koniec generacji. Nie wiemy nawet, czy w ogóle kiedykolwiek wejdzie do produkcji.