Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 listopada 2018, 12:46

autor: Lazlo

Nowy Facebook Messenger będzie umożliwiał kasowanie wiadomości

Facebook rozpoczął wdrażanie nowego Messengera. Najnowsza wersja aplikacji posiada odmieniony i uproszczony interfejs, umożliwia kasowanie wiadomości oraz wkrótce ma otrzymać ciemną skórkę. Nie wiadomo jednak, kiedy update stanie się dostępny dla wszystkich użytkowników.

Długo wyczekiwana opcja usuwania wiadomości nareszcie dostępna. - Nowy Facebook Messenger będzie umożliwiał kasowanie wiadomości - wiadomość - 2018-11-16
Długo wyczekiwana opcja usuwania wiadomości nareszcie dostępna.

Niedawno zapowiedziana przez Facebooka opcja usuwania wiadomości w Messengerze ujrzała światło dzienne. Zanim jednak zostanie ona udostępniona globalnie, przetestują ją użytkownicy korzystający z iOS oraz Androida mieszkający w Boliwii, Kolumbii, na Litwie oraz w Polsce. Wraz z nowymi opcjami zadebiutował także nowy wygląd aplikacji.

Jak będzie działało usuwanie?

Funkcja usuwania ma działać podobnie jak w aplikacji WhatsApp – po wysłaniu wiadomości będziemy mieli 10 minut na jej ewentualne wykasowanie, a jeśli się na to zdecydujemy, to w jej miejscu pojawi się znacznik informujący o usuniętej treści. Facebook będzie przechowywał wykasowane wiadomości jeszcze przez jakiś czas, jako zabezpieczenie przed ewentualnymi nadużyciami ze strony użytkowników.

To jednak nie koniec zapowiadanych nowinek odnośnie kasowania wiadomości. Wkrótce mają pojawić się także opcje pozwalające na ustawienie daty ważności dla niezaszyfrowanych wiadomości czy nawet całych wątków. Możliwe będzie także automatyczne czyszczenie całego archiwum konwersacji, jeśli będziemy mieli podejrzenia, że ktoś przegląda nasze stare rozmowy.

Nowy design

Zgodnie z zapowiedziami, odmieniony Messenger, znany także jako Messenger 4, ma się cechować prostotą. Aplikacja została pozbawiona nadmiaru niepotrzebnych elementów i skupia się na wygodzie korzystania. Ilość dostępnych zakładek została ograniczona do trzech – pozostały wiadomości, kontakty oraz jedna przeznaczona dla gier i botów. Cały design aplikacji podąża natomiast za bieżącymi trendami – dużo w nim bieli i zaokrąglonych elementów, króluje minimalizm. Na ten moment wciąż nie jest dostępna ciemna skórka, którą Facebook zapowiedział na swoim blogu. Ma się ona jednak pojawić w niedalekiej przyszłości.

Tak mają prezentować się zakładki w nowej wersji Messengera. - Nowy Facebook Messenger będzie umożliwiał kasowanie wiadomości - wiadomość - 2018-11-16
Tak mają prezentować się zakładki w nowej wersji Messengera.

Jak to zwykle bywa, dość radykalne zmiany w wyglądzie aplikacji wywołały mieszane uczucia wśród użytkowników, którzy przyzwyczaili się do tego, jak dotychczas wyglądał i działał Messenger. Zdaje się jednak, że nowy design to krok w dobrą stronę, a zlecone przez Facebooka badania potwierdzają, że prostota jest tym, czego oczekują osoby korzystające z aplikacji.

Wygląda jednak na to, że nie wszystko idzie po myśli Facebooka. Wiele osób, które miały możliwość sprawdzenia nowej wersji Messengera, informuje na portalach społecznościowych, że aplikacja powróciła automatycznie do starego wyglądu. Facebook uprzedzał jednak, że nowa wersja aplikacji oraz dodatkowe funkcjonalności będą wdrażane stopniowo. Możemy się zatem spodziewać, że jeszcze trochę potrwa, nim Messenger 4 w ostatecznej formie pojawi się na wszystkich urządzeniach.