Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 maja 2021, 17:00

autor: Nicek

PS5 może otrzymać tańszy procesor i nowy design w 2022 roku

Poprzednia generacja konsol wytyczyła nowy trend odświeżonymi wersjami sprzętu i obecna generacja może go kontynuować. Nikt jednak nie spodziewał się, że nowa wersja PlayStation 5 z tańszym procesorem AMD może tak szybko trafić do produkcji.

Z raportu tajwańskiego serwisu DigiTimes wynika, że Sony planuje rozpocząć produkcję nowej wersji PS5 już na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2022 roku. Japońska korporacja ma szukać sposobu na zmniejszenie wydatków związanych z konsolą. Jak bowiem wiadomo, koszty produkcji PS5 są wyższe niż cena samego urządzenia, przez co firma dokłada do każdego sprzedanego egzemplarza.

Zdaniem informatorów pomóc ma w tym zastosowanie nowego procesora AMD, opracowanego w 6-nanometrowym procesie technologicznym TSMC. Ma być on tańszy w produkcji od obecnie stosowanego w PS5 układu Zen 2 (7 nm), co wydaje się potwierdzać chociażby to źródło, a także znacznie mniej kosztowny od planowanego według starszych plotek układu w litografii 5 nm.

Zmiana ta może spowodować zwiększenie bardzo mocno ograniczonych obecnie zasobów PlayStation 5 na całym świecie. Jednak mimo nadal trwających problemów, trzeba przyznać, że konsola jest wielkim sukcesem, a samo Sony nie spodziewało się tak wielu sprzedanych egzemplarzy. Firma zdaje się jednak rozumieć obecną sytuację i jej przedstawiciele sami przyznali, że problem z dostawami PS5 nie zostanie rozwiązany do końca tego roku fiskalnego z powodu niedoboru chipów. Ewentualne powstanie nowego projektu konsoli pozwoliłoby zapewne firmie na poprawienie kilku niedogodności, takich jak na przykład przegrzewanie urządzenia.

Na tę chwilę nie wiadomo jednak, czy w odświeżonej wersji PS5 mielibyśmy doczekać się większych poprawek w designie konsoli, czy też zmiany ograniczą się jedynie do procesora. Miejmy nadzieję, że niedługo dowiemy się na ten temat trochę więcej. Być może dostępność PlayStation 5 będzie lepsza i w końcu bez problemu kupimy sprzęt Sony. Jeśli nadal nie udało się Wam zdobyć niniejszej konsoli nowej generacji, to zapraszam do skorzystania z naszego poradnika.

PS5 może otrzymać tańszy procesor i nowy design w 2022 roku - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.