Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 maja 2021, 13:02

autor: Entelarmer

Nintendo Switch Pro wcześniej niż przewidywano; zapowiedź przed E3 2021 (plotka)

Nintendo może w końcu ujawnić odświeżoną wersję swojej ostatniej konsoli. Według źródeł agencji Bloomberg nowy model Switcha trafi na rynek jeszcze w tym roku.

Nintendo Switch Pro to nazwa, która przewija się w przeciekach już od wielu, wielu miesięcy, ale wciąż nie wiemy, kiedy i w jakiej formie ukaże się odświeżona wersja konsoli Nintendo. Wygląda jednak na to, że wkrótce dowiemy się więcej na temat tego modelu. Agencja Bloomberg twierdzi, że potężniejszy wariant Switcha zostanie ujawniony jeszcze przed prezentacją Nintendo z okazji targów E3 2021. Ma to pozwolić partnerom firmy na pochwalenie się wszystkimi swoimi grami w trakcie pokazu „wielkiego N”.

Takie informacje pozyskali Takashi Mochizuki oraz Debby Wu. Ten pierwszy wcześniej donosił (powołując się na serwis Nikkei), że Switch Pro zadebiutuje w tym roku fiskalnym, tj. nie później niż w marcu 2022 roku. Teraz sprecyzował, że premiera konsoli może nastąpić najwcześniej we wrześniu lub październiku. Może to dziwić w kontekście problemów z dostępnością chipów, zwłaszcza że sam Shuntaro Furukawa (prezes Nintendo) mówił (via Nikkei) o niemożliwości zaspokojenia zapotrzebowania rynku na Switcha. Niemniej według informatorów Bloomberga monterzy są pewni, że uda im się wysłać pierwsze egzemplarze nowej wersji konsoli już w lipcu. Produkcja ma ruszyć pełną parą w czwartym kwartale 2021 roku.

Nintendo Switch Pro wcześniej niż przewidywano; zapowiedź przed E3 2021 (plotka) - ilustracja #1
Nintendo może wkrótce zaprezentować odświeżonego „pstryczka”.

Przypomnijmy, że według dotychczasowych plotek nowy wariant Switcha ma dorównać mocą PlayStation 4 Pro. Może to być rozczarowaniem w kontekście premiery znacznie mocniejszych konsol dziewiątej generacji, ale to wciąż znaczny wzrost wydajności w porównaniu z obecnymi osiągami czteroletniego już „pstryczka”. Jednakże przełoży się to też na wzrost ceny w porównaniu do starszego modelu i tym samym wyższe przychody dostawców z każdego sprzedanego egzemplarza.

Podkreślam, że są to nieoficjalne informacje, a choć pochodzą one z wiarygodnych źródeł, na razie lepiej traktować je wyłącznie jako plotki. O tym, czy są zgodne z prawdą, przekonamy się w ciągu najbliższych tygodni.

Nintendo Switch Pro wcześniej niż przewidywano; zapowiedź przed E3 2021 (plotka) - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.