Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 października 2018, 19:12

autor: Ender

Nintendo opatentowało obudowę w kształcie Game Boya dla smartfonów

Nintendo opatentowało obudowę dla smartfonów, która przeznaczona jest do zabawy z grami z przenośnej konsoli Game Boy. Nie tylko odtwarza ona wygląd legendarnego handhelda, ale posiada również wszystkie przyciski urządzenia. Patent został zarejestrowany w marcu, lecz dopiero teraz został wypatrzony przez fanów.

Serwis Siliconera odkrył, że w marcu tego roku firma Nintendo zarejestrowała w amerykańskim Urzędzie Patentowym projekt plastikowej obudowy na smartfony, która przeznaczona jest do zabawy z grami wydanymi na konsolę Game Boy. Gadżet odtwarza wygląd legendarnego handhelda i wzbogacony został we wszystkie fizyczne przyciski oryginału. Działają one na identycznej zasadzie co podobne do niego niezliczone przystawki dla graczy, współpracując z wirtualnym kontrolerem wyświetlanym na telefonie. Obudowa posiada z przodu także kwadratowe wycięcie na emulowany ekran konsoli.

W kwietniu przyszłego roku konsola obchodzić będzie trzydzieste urodziny - Nintendo opatentowało obudowę w kształcie Game Boya dla smartfonów - wiadomość - 2018-10-07
W kwietniu przyszłego roku konsola obchodzić będzie trzydzieste urodziny

We wniosku patentowym Nintendo zaznacza, że gadżet może być używany wraz z tabletami oraz innym sprzętem wyposażonym w panele dotykowe. Potencjalnie chodzi tu też o konsolę Nintendo Switch. Nie można więc wykluczyć, że Nintendo szykuje się do sprzedaży klasycznych hitów z Game Boya, nie tylko na Switchu, ale i na smartfonach. W kwietniu przyszłego roku minie dokładnie 30 lat od czasu światowego debiutu konsolki, więc nadarza się ku temu świetna okazja. Oczywiście musimy pamiętać, że japoński gigant nie raz rejestrował już projekty, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Patent może być również próbą walki z wytwórcami nielicencjonowanych produktów przeznaczonych dla fanów emulacji, z którymi firma jest ostatnio w stanie otwartej wojny.

  1. Oficjalna strona Nintendo