Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 3 maja 2016, 21:30

autor: Arantasar

Nintendo NX nie będzie sprzedawane poniżej kosztów produkcji

Prezes firmy Nintendo, Tatsumi Kimishima, zapewnił, że konsola NX nie będzie sprzedawana poniżej kosztów produkcji. Byłby to raczej wyjątek od reguły, gdyż ze stratą w momencie premiery sprzedawane były zarówno konsole koncernów Sony i Microsoft, jak i wcześniejszy sprzęt Nintendo – Wii U.

Prezes japońskiego koncernu zapewnia, że konsola Nintendo NX nie będzie sprzedawana poniżej kosztów produkcji. - Nintendo NX nie będzie sprzedawane poniżej kosztów produkcji - wiadomość - 2016-05-06
Prezes japońskiego koncernu zapewnia, że konsola Nintendo NX nie będzie sprzedawana poniżej kosztów produkcji.

W odpowiedzi na pytania związane z ostatnim raportem finansowym firmy Nintendo jej prezes – Tatsumi Kimishima – stwierdził, że konsola Nintendo NX w momencie premiery nie będzie sprzedawana poniżej kosztów produkcji. Byłaby to raczej niespotykana sytuacja. Do tej pory najważniejsi producenci tego typu urządzeń decydowali się na dystrybuowanie swoich produktów ze stratą. Sytuacja taka dotyczyła np. PlayStation 3, PlayStation 4, Xboksa 360 i najprawdopodobniej także Xboksa One. Wynika to między innymi z faktu, że istotnym elementem opłacalności technologii jest w tym wypadku także sprzedaż gier, jak i malejące z czasem koszty produkcji. Również wcześniejszy sprzęt japońskiego koncernu – Wii U – w początkowym okresie przynosił straty. Jednak, jak stwierdził Kimishima:

Nie myślimy o wypuszczeniu sprzętu poniżej kosztów produkcji. Gdy debiutowało Wii U, jen był bardzo silny. Zakładam, że ta sytuacja się nie powtórzy. Sprzedaż poniżej kosztów na premierę nie byłaby korzystna dla naszych interesów, więc mamy to na uwadze produkując NX.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, dlaczego firma Nintendo nie zdecyduje się na wcześniejszą premierę swojego sprzętu. Mianowicie, koncern chce uniknąć sytuacji, w której nowa konsola jest już w sprzedaży, jednak ilość dedykowanych jej tytułów jest na tyle niska, że gracze wolą wstrzymać się z ewentualnym zakupem. Taka sytuacja miała miejsce przy okazji premiery konsol ósmej generacji. W związku z tym firma Nintendo zdecydowała się odsunąć premierę do czasu opracowania większej liczby grywalnych produkcji. Jak stwierdził Kimishima:

Jednym z powodów, dla których wybraliśmy taki termin wydania, jest konieczność przygotowania oprogramowania na czas debiutu sprzętu. Nie chodzi tylko o okres premierowy, ale o ciągłe wypuszczanie tytułów. Planujemy to jako platformę, którą konsumenci będą mogli się cieszyć przez długi czas.

Przypomnijmy, że zgodnie z informacjami zawartymi w komentowanym raporcie finansowym, konsola Nintendo NX pojawi się na rynku w marcu 2017 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.