Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 kwietnia 2020, 11:54

autor: Laty

Nietypowa obudowa mini ITX wygląda jak wieszak na podzespoły

Obudowy mini ITX często wykorzystywane są do tworzenia kompaktowych komputerów. Na rynku jest wiele takich produktów, jednak najciekawsze są te stworzone przez pasjonatów.

Nietypowa obudowa mini ITX wygląda jak wieszak na podzespoły - ilustracja #1
Naszym zdaniem ta „obudowa” bardziej przypomina wieszak niż pełnoprawną skrzynkę.

Internet pokazuje, że nie trzeba składać komputerów w dedykowanej obudowie. Wystarczy tylko trochę kreatywności i wiedzy. Ostatnio pisaliśmy o tym, jak jeden z amerykańskich youtuberów zbudował PC w obudowie uszkodzonej konsoli Nintendo GameCube. Tym razem swoją twórczością postanowił podzielić się jeden z użytkowników strony Instractables. Autor opisuje dzieło jako otwartą, integralną ramę, z wykorzystaniem której w łatwy sposób można wymieniać podzespoły, dzięki czemu obudowa staje się swoistym, własnoręcznie zrobionym Benchtablem. Stelaż został wycięty za pomocą maszyny CNC, a wszystkie dodatkowe elementy przygotowano na drukarce 3D.

Co wiemy o podzespołach?

Założeniem twórcy, kryjącego się pod pseudonimem Honus, było stworzenie platformy do modelowania 3D, projektowania CAD oraz edycji zdjęć. Nie miał to być komputer gamingowy, bo jak sam przyznaje – gra sporadycznie. Jako bazę zastosował Gigabyte X570 Aorus Pro, dobierając do niej 16 GB RAM (2x 8 GB) od firmy G.Skill oraz kartę graficzną EVGA GTX 1660 Super. Sercem komputera stał się Ryzen 7 2700, a wszystko to zasilił używany zasilacz EVGA 450W. Więcej na temat specyfikacji możecie dowiedzieć się w poście twórcy.

Autor udostępnił pełny projekt, wraz z instrukcją i wszystkimi potrzebnymi plikami, aby każdy mógł wykonać taką samą obudowę. Do jej stworzenia będziemy jednak potrzebować maszyny CNC oraz drukarki 3D.