Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 września 2020, 10:13

autor: Aquma

Nie wszyscy dostaną PS5 na premierę; Amazon ostrzega

Serwis handlowy Amazon wysyła klientom, którzy zamówili przedpremierowo PlayStation 5, e-maile z informacją, że prawdopodobnie nie otrzymają swojej konsoli w dniu premiery. Problemy amerykańskiego giganta oznaczają, że w innych sieciach nabycie nowej platformy Sony również może być bardzo trudne.

Nie wszyscy dostaną PS5 na premierę; Amazon ostrzega - ilustracja #1
PS5 zadebiutuje u nas 19 listopada – ale ile osób faktycznie otrzyma wtedy konsolę?

W SKRÓCIE:

  1. Amazon informuje osoby, które złożyły pre-order na PS5, że mogą nie otrzymać konsoli w dniu premiery;
  2. problemy tak dużego serwisu nie są dobrym prognostykiem w kwestii dostępności sprzętu w innych sieciach.

Znany serwis handlowy Amazon informuje swoich klientów, którzy zamówili przedpremierowo konsolę PlayStation 5, że prawdopodobnie nie otrzymają jej w dniu premiery. Źródłem doniesień jest e-mail wysyłany użytkownikom (jego autentyczność została potwierdzona przez dziennikarzy portalu The Verge).

Nie wszyscy dostaną PS5 na premierę; Amazon ostrzega - ilustracja #2
E-mail od Amazonu.

Dzień dobry,

Kontaktujemy się z Tobą w sprawie zamówienia na PlayStation 5 Digital Edition (B08FC6MR62), aby poinformować Cię z wyprzedzeniem, że z powodu dużego zainteresowania możesz nie otrzymać tego przedmiotu w dniu jego premiery. Dołożymy wszelkich starań, aby dostarczyć Ci ten towar jak najszybciej po jego wydaniu.

Możesz śledzić status przesyłki w zakładce Twoje Zamówienia na Amazon.com. W miejscu tym możesz też wprowadzić zmiany w niezrealizowanych zamówieniach, anulować kupno niewysłanych przedmiotów, śledzić wysłane paczki i robić wiele więcej.

Mamy nadzieję, że wkrótce znów skorzystasz z naszych usług.

Z poważaniem,

Obsługa klienta

Amazon.com

Fakt, że gigant pokroju Amazona wysyła klientom podobne wiadomości świadczy o tym, że także w innych sklepach i sieciach mogą pojawić się poważne problemy z dostępnością konsoli dziewiątej generacji Sony. Informacje pokrywają się z doniesieniami sprzed kilku dni, gdy pisaliśmy o olbrzymim zainteresowaniu PS5 oraz problemach z zamówieniami przedpremierowymi. Konsola wyprzedaje się praktycznie na przysłowiowym „pniu”, gdziekolwiek się pojawi. Warto odnotować, że w niektórych sklepach urządzenia są wrzucane do oferty partiami, więc w teorii macie jeszcze jakąś szansę na nabycie swojego egzemplarza przed premierą.

Przypominamy, że w Polsce konsola PlayStation 5 zadebiutuje 19 listopada w cenie 2299 złotych (za wersję pozbawioną napędu zapłacimy 1849 złotych).

  1. PlayStation 5 – strona oficjalna